![]() |
Tweet |
İYİ Parti Kuyucakta seçim belgelerini 17.08 de verdiği için seçime giremiyecek.
İlçe Seçim Kurulu, belgeyi geç verdiği gerekçesiyle başvuruyu kabul etmedi. Başvurunun 17:08’de yapıldığı belirtildi.
İyi Partinin İtirazı reddedildi.
Yüksek Seçim Kurulunun İtiraz red gerekçesinde; İlçe seçim kuruluna yapılan müracatın süresinde olmadığı, süresinde yapılmayan müracatın reddine dair Kuyucak ilçe seçimkurulununca verilen kararın usulüne uygun olduğu sonuç ve kanaatine varılmakla anılan karara karşı yapılan itirazın reddine karar verilmiştir." denildi