Bugun...


Kamil Süren

facebook-paylas
EFELER İYİ A.Ş Mİ OLACAK?
Tarih: 28-12-2023 21:04:00 Güncelleme: 30-12-2023 14:40:00


 

Sevgili dostlar konumuz tekrar İyi Parti!!

İYİ Parti' de, Türkiye genelinde bir şeyler oluyor, hatta İYİ’lere operasyonmu yapılıyor diye haber ve yorumlar çıkıyor. Meral hanım savaşsa savaş deyip kılıçları kuşandı. Partiden her gün bir istifa haberleri geliyor...

Bu arada Aydın  İYİ Parti İl Başkanlığında Kurucu il başkanı Recep Taner, Efeler Belediye Başkanlığına aday adaylığı için il başkanlığından istifasını vermişti.

Atamayla gelen şimdiki başkanını yenerek seçilmiş mevcut yönetim kendi aralarından il başkanı seçimi yapmış oylamada iki aday 18’ er oy alarak ilk turda seçilemedi. İkinci tur seçimlerine, Sivaslı Aydın İyi Parti milletvekilinin müdahaleleri ile seçilmiş yönetim kuruluna seçimi yenilettirmediler. Bu arada Sivaslı Aydın'ın Çukurunu bilmeyen milletvekili aday adayları ile 1926 restorantta yemekler düzenleyip orada adaylara İl Başkanlığı teklifi yaptığı fakat o kişiler etik olmayacağı için kabul etmedikleri iddia edildi.

Bu arada başkan Vekili olan il başkanı Sadettin Yabaş, başarılı şekilde çalışmalarını yürütmekte ve diğer adaylarda çekildiğinden yönetimde bir sorun kalmadığı düşünülürken yine Sivaslının müdahale ettiği iddiasıyla mevcut yönetim kurulu partiye ihanet, kötülük yaptıkları gerekçesiyle Madde: 49’ dan görevden alındı.

Bu arkadaşlar parti aleyhine çalıştığı için yeni yönetimde görev almaları da etik olmazdı ve çoğuda görev kabul etmedi. Onurlu olan seçilmiş kişiler bu teklifleride ellerinin tersiyle ittiler.

Bu arada, CHP’de il başkanlığı, milletvekilliği, PM ve MYK üyeliği yapmış, ben CHP’den ayrılmam, benim yuvam derken CHP’den istifa etmiş adı birçok iyi partili meçlis üyeleri ile imar rant işleri sayfa sayfa ifşa olmuş, Aydın'a Parla gibi ihanete imza atmış Efeler ilçe Belediye Başkanının bu arada Ankara’ya servis edilmeye çalışıldığı partide büyük tepkilere sebep olmuştur. Mevcut yönetimin görevden alınmasının ana sebebinin de bu olduğu iddiaları partide dile getirilmeye devam ediyor.

Seçilmiş yönetimin Efeler Belediye Başkanlığına Fatih Atay’ı getirmek için görevden alındığı iddiaları  ciddi, bekleyip görecez.

İYİ Partiye yıllarını vermiş alın terini akıtmış kurucu olmuş kendi evlatları varken Milletvekilinin 40 yıllık partisini bile satan birini aday göstertirse acaba partide kiminle çalışacak merak ediyoruz. İncirliova'dan, Nazilli'den hiç ders almadınız mı?

2019 seçim kampanyasında Mesut Özakçan gibi oğlumu belediyede görmeyeceksiniz dedi, spor kulübü satın aldı. Başına oğlunu geçirdi. Belediyenin imar çarkı oradan yönetilmeye başlandı. Kardeşini belediyeye getirdi. Müdürlükleri hep ona bağladı. Yani verdiği sözleri tutmadı.

O da ne! Kat kat fazlasını yaptı. Ağababalar, dostlar, oğullar, kızlar maşallah hepsi belediyede. Her biri bir köşede maşallah!!

Seçim vaatlerinin hiç birini yerine getirememiş. Hizmet verdiği Belediye binası bile kiralık. Önceki başkanın eski otobüs garajına yarışmayla projelendirdiği, İhale aşamasında seçimi F.A kazanmasıyla  Efeler Belediye  binası projesini iptal ederek, parla gibi rant ve ucube bir binayı buraya dikilmesine sebep olmuştur. Burayla ilgili Ruhsat ve imarla ilgili açılacak davalardan bahsediliyor. 

Verdiği sözlerin çoğunu yerine getirmemiş, bir kültür merkezi yapmamış, havuz ve ya spor tesisi de yapmamış. İlçe Belediyesi sorumluluğundaki mahalle aralarında köstebek yuvasına dönmüş yollarla Efeler mega köye dönüşmüş.…

40 yıllık partisini bıraktı gitti. İnsanlar 40 yıllık partilerini terk edip gidebiliyorlar. Zorunlu başka kapı bulamadığı için geldiği yeri mi terketmeyecek?

Aylardır çalmadığı kapı kalmadı. Ne AKP nede MHP kabul etmedi. İyi Parti dışında bir şansı da kalmadı.

Zaten başkan bol bol imar müdürü değiştirildi, sonunda öğretmen imar müdürü ile yola devam edildi. Müteahhitlerle derin dostluklar kuruldu.

Tam olarak belde belediyeciliği… Nüfusu 300 bine dayanmış bir ilçe, belde belediyesi gibi yönetilmiş, algı ile meclis üyelerinin dükkanlarını kitap kafe diye kiralayıp onlara iyilik yapmak…

Mevcut işi bilen müdür ve mühendisleri dalama ve Tepecike sürgüne gönderip belediyeyi oğul, kardeş,   akraba ile yönetmeye çalışanlara Efeler halkı prim vermez. Aydınlının kantarına çıkacak kişi temiz düzgün ilkeli ve kariyerli davasına sadık kişi olmalıdır.

Şimdi İYİ Parti İYİ Belediyecilik diye çıktığı yolda bu şaibeli kişilerle devam mı edecek soru bu?

Fatura kimlere çıkacak.

Recep Taner Adaylıktan Çekildi - SİYASET - Aydın Haber Merkezi - Aydından Haberiniz Olsun (aydinhabermerkezi.com)

 
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Sizin İçin Yenileniyoruz. Sitemizi Nasıl Buldunuz


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI