![]() |
Tweet |
Esat Altungün'ün adaylığının bazı dava dosyaları nedeniyle kabul edilmediği ortaya çıkmıştı.
Kuşadası’nda Esat Altıngün’ün belediye başkan adaylığının tehlikeye girmesinin üzerine AK Parti Aydın İl Teşkilatı başkan adaylığı arayışına girdi. Edinilen bilgiye göre AK Parti Genel Merkezi’nden yetkili bir kişinin 24. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç’a Kuşadası belediye başkan adaylığı teklif ettiği öğrenildi. Ali Gültekin Kılınç’ın düşünmek için 1 günlük süre istediği bildirildi.
AK Partili Kılıç’ın uzun süredir Kuşadası’nda yaşıyor. Kılıç’ın ayrıca Kuşadası’nda yatırımları bulunuyor.
Son Dakka.
AKP Kuşadası belediye başkan adayı Esat Altungün’ün adaylığına yapılan şikayet ilçe seçim kurulunca kabul edildi ve AKP il başkanlığına karar gönderildi.
Edinilen bilgilere göre; AKP Kuşadası Belediye Başkan Adayı ve Kuşadası eski belediye başkanı olan Esat Altungün’ün dönemindeki bir işlemden dolayı üç buçuk yıllık bir ceza sebebiyle hal mahrumiyeti olduğu ve bunun İYİ Parti tarafından yapılan bir “şikayet” ile ortaya çıkması sonucu ilçe seçim kurulu Esat Altungün’ün adaylığının kabul edilmediğini AKP ilce ve il başkanlıklarına bildirdiği öğrenildi.