![]() |
Tweet |
Yaşanan gelişmelerin ardından İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk'ten açıklama geldi.
Yapılan hata nedeniyle 21 bin seçmeni olan ilçede seçime giremeyeceklerini kaydeden Ahmet Ertürk, “Listeyi elle yazmışlar bu da formata uygun değil. Bizim arkadaşın oradaki hatası alındı belgesini 17,08 yazmışlar. Bunun belgede yazan 17.00 görmeyince imza atmışlar. Teknik olarak şu anda maalesef Kuyucak’ta seçime giremiyoruz.” dedi.
İHMALİN BEDELİ OLACAK
Bu ihmalin kabul edilemez olduğunun altını çizen İYİ Parti Aydın İl Başkanı, “Biz şubatın 17’sine kadar bu listeyi hazırlamalarını istemiştik. Ancak geciktirdiler. Bunun son güne ve son saatlere kalması hoş değil. Bu ihmalin bedeli illaki olacaktır. Şu anda seçim sathı mahalinde olduğumuz için bununla ilgilenecek halim yok.” İfadelerini kullanarak Fahrettin Kemik hakkında disiplin sürecinin başlayacağını işaret etti.