Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Eczacılar 16 Ekim’de greve gidiyor
Benzin ve motorine 24 saat geçmeden
Aydın Sezgin: Düşe kalka dış politika
Bu geceden itibaren benzine 62 kuruş,
Gazeteciler Sendikasından 14 Partiye Dilekçe


Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır - SİYASET - Aydın Haber Merkezi
 
KAMUDA ÇALIŞAN ECZACILAR VE VETERİNER HEKİMLER YOK SAYILMAKTADIR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 16-06-2022 / 20-41

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Sağlık Yasası üzerinde partisi adına söz alarak, döner sermayenin kaldırılması ve sağlık çalışanlarının temel maaşlarının iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

15 Haziran Çarşamba günü TBMM’de görüşmelerine başlanan Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 4. Maddesi üzerinde konuşan Aydın Sezgin, diş hekimlerinin döner sermaye sabit ödeme oranındaki artışı sevindirici bulduklarını ancak mevcut hâliyle ek ödemelerin emeklilik aylıklarına katkısı bulunmadığını belirtti. Sezgin, ek ödemelerin de prime tabi tutularak emekliliğe yansıtılması çağrısında bulundu.

Kamuda görev yapan eczacıların ve veteriner hekimlerin teklifte yok sayıldığını belirten Sezgin, düzenlemenin bu haliyle sağlık çalışanları arasındaki ayrımı derinleştirdiğini vurgulayarak, kamudan emekli olan eczacıların emekliliğe ilişkin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini, kamuda çalışan veteriner hekimlerin ise 2006 yılında iptal edilen yıpranma haklarının iadesini talep ettiklerini ifade etti.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE, DÖNER SERMAYE SİSTEMİNİN SAKINCALARI ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

İYİ Partili Sezgin, döner sermaye ödemelerindeki performans sisteminin önemli adaletsizliklere neden olduğunu vurgulayarak, hekimler dışındaki sağlık personelinin performans ücretinden faydalanamadığını, iş yerleri arasında ve aynı iş yerindeki servisler, bölümler, meslekler arasında farklılıklar bulunduğunu belirtti.

 

Teklifin 3’üncü maddesiyle oluşturulması düzenlenen döner sermaye inceleme heyetlerinin de taciz, baskı ve mobbing heyetlerine dönüşmesi olasılığı bulunduğunu belirten Sezgin, performans sistemindeki adaletsizlikleri ortadan kaldıracak kapsayıcı bir çözüm geliştirilmesi çağrısında bulundu.

 

Aydın Sezgin, döner sermaye anlayışının gözden geçirilerek bu uygulamadan vazgeçilmesini gerektiğini belirterek, bunun yerine sağlık çalışanlarının temel ücretlerinde emekliliğe de yansıyacak şekilde artış yapılmasının daha hakkaniyetli olacağını vurguladı.

Pandemi döneminde yaşananların bu ihtiyacı bir defa daha gözler önüne serdiğinin altını çizen Sezgin, kamu hastanelerinde pandemiyle birlikte sağlık hizmetlerinde yüzde 80 oranında düşüş yaşandığını, bu düşüş nedeniyle hastanelerin gelirlerinin ve döner sermayeden yapılan ücret ödemelerinin düştüğünü hatırlatarak, sağlık çalışanlarının maaşlarının döner sermayeye dayalı olmaktan çıkartılması ve genel bütçeden desteklenmesi gerekliliğinin net bir şekilde ortaya çıktığını sözlerine ekledi.  

AHM


Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır : Google'da Ara
Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  GAZETECİLER SANSÜR YASASINA KARŞI SOKAĞA


         İletişim Emekçileri Dayanışma Ağı, ’İletişim emekçileri olarak sesimizi yükseltiyoruz: Sansür ve baskıya karşı MEYDAN OKUYORUZ!’ açıkl

  AYDIN SEZGİN: DÜŞE KALKA DIŞ


         İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 2022 FİFA Dünya Kupası kapsamında Katar’da görevlendirilmesin

 
Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim