Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Yüksek değerin, elektriksel dalgalanmadan kaynaklandığı belirtildi
NAZİLLİ GENÇLİK KONSERİ NAZİLLİYİ SALLADI
AYDINLI YARIŞMACI DESTEĞİNİZİ BEKLİYOR
Vali Aksoy’ 19 Mayıs Mesajı Yayımladı
AYESOB Başkanı Künkçü Oldu


İYİ Partili Sezgin, Taşburun ne durumda? - SİYASET - Aydın Haber Merkezi
 
İYİ PARTİLİ SEZGİN, TAŞBURUN NE DURUMDA?
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 08-04-2022 / 12-27

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
İYİ Partili Sezgin, Taşburun ne durumda?

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a yazılı bir önergeyle Didim’deki Taşburun Balıkçı Barınağı’nın ne durumda olduğunu sordu.

Aydın Milletvekili Sezgin, yazılı soru önergesinde, "Aydın’ın Didim ilçesinde, tekne balıkçılarının kullandığı Taşburun Balıkçı Barınağı açıklarında, yöre halkının itirazlarına rağmen “Kültür Balıkçılığı Tesisleri Kapasite Artış Projesi” uygulanmaktadır. Projeye ilişkin olarak Bakanlığınız tarafından verilen ÇED olumlu raporunun iptaliyle ilgili Didim Derneği tarafından açılan dava süreci devam etmektedir. Bölgedeki kültür balıkçılığı tesislerinin sayısında ve kapasitesinde son dönemde hızlı bir artış yaşanmakta, yöre halkının ekonomik faaliyetleri bu durumdan olumsuz etkilenmektedir.

ÇED raporu tartışmaları devam ederken, Taşburun Balıkçı Barınağı’nın işletmesinin ihaleye çıkartılması da gündemdedir. Bölgedeki kültür balığı çiftliklerinin sahiplerinden oluşan üretici birliğinin, liman işletmesine talip olduğu kamuoyuna yansımıştır. Tekne balıkçıları, ihale bedelinin yüksek olması ve SGK’ya olan borçları nedeniyle ihaleye katılamayacaklarını belirtmekte, ihale sonrasında limandan, dolayısıyla balıkçılık faaliyetlerinden tasfiye edilmelerinin söz konusu olacağını ifade etmektedir.

Taşburun’daki tekne sahipleri ayrıca bu yıl etkili olan yağışlar ve rüzgâr nedeniyle Büyük Menderes Nehri’nden gelen alüvyonlu toprağın barınağı büyük oranda doldurduğunu ifade ederek, bu toprağı kendi imkânlarıyla temizlemelerinin mümkün olmadığını belirtmektedir. Rüzgâr nedeniyle teknelerin içlerine bile toprak dolarken, bazı tekneler hareket ettirilemeyecek durumdadır" dedi.

 

Sezgin, Bakan Kurum tarafından şu soruların yanıtlanmasını istedi:

"Kültür balıkçılığı tesislerinin neden olduğu zararlara karşı ne tür tedbirler alınmaktadır?

Taşburun Balıkçı Barınağı’nın işletmesinin, bölgedeki balıkçıların oluşturduğu kooperatif yerine sermaye gruplarının kurduğu büyük ticari işletmelere verilmesi, bölge insanının çıkarlarıyla örtüşmekte midir?

Liman işletmesinin yöredeki tekne balıkçılarına ücretsiz ya da uygun koşullarda verilmesinin önündeki engeller nelerdir?

Limanı dolduran alüvyonlu toprak neden Bakanlığınız tarafından temizlenmemektedir? Doğa olayları nedeniyle ortaya çıkan bu tür olumsuz sonuçların bertaraf edilmesi kamunun mu yoksa bu olaylardan mağdur olanların mı sorumluluğundadır?"

AHM


İYİ Partili Sezgin, Taşburun ne durumda? : Google'da Ara
İYİ Partili Sezgin, Taşburun ne durumda?


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  İY PARTİ İL İLÇE BAŞKANLARI


         İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner başkanlığında İYİ Parti Aydın İl divani, Kadın Kolları Başkanı Fatma Şakru , Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ,

  BAYRAKTAR: BU UTANÇ HEPİMİZİN


         Zafer Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, “Turist misafirlerimiz yürüyecek kaldırım bulamadılar. Bu utanç hepimizin”

 


Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim