Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Ruhsatsız JES’lerde sorumlular kollandı
EFELER’İN TİYATRO SANATÇILARINDAN ÖĞRENCİLERE TATİL HEDİYESİ
Erdoğan, Denizli’de 232 tesisin açılışını yapacak
İktidarın hoyrat müdahaleleri, vatandaşı kooperatiflerden uzaklaştırıyor
Aydem Perakende ve Gediz Perakende‘den Yeni


Aydın Barosunda 4 Aday Yarışacak - SİVİL TOPLUM - Aydın Haber Merkezi
 
AYDIN BAROSUNDA 4 ADAY YARIŞACAK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 08-10-2022 / 21-39

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siviltoplum Haberleri  
Aydın Barosunda 4 Aday Yarışacak

Aydın Barosu seçimli olağan genel kurul toplantısı birinci günü yapıldı.

Aydın Barosu seçimli olağan genel kurul toplantısı Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi Menderes Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Pazar günkü seçimde başkanlık için dört aday yarışacak...

Yaklaşık bin 600 avukatın oy kullanacağı seçimde 17 avukat 10 kişilik yönetim kurulunda yer almak için çabalayacak. Kongrenin birinci gününde, Aydın Baro Başkanı için aday olan mevcut başkan Avukat Anıl Yetişkin, Avukat Akın Yakan, Avukat Ufuk Güneş ve Avukat Mehmet Emin Sakin vaatlerini açıkladı.

 

"MESLEĞİN HAKKINI KİMSEYE TESLİM ETMEM"

Avukat Anıl Yetişkin, yaptığı konuşmada avukatlık mesleğinin hakkını kimseye teslim etmeyeceğini söyledi.

Yetişkin, "Hukuka güvenin azaldığı bu dönemde baromuza güvenin arttığını görmek beni mutlu ediyor. Avukata yönelik şiddet ne olursa nereden ve kimden gelirse gelsin yanlarında olmaya devam edeceğim.

Avukatlık ücretleri de insan onuruna yakışır olmalı. Üniversitesi giriş sınavında hukuk fakültesine giriş puanının yükseltilmesi için çaba sarf edeceğim. Kıdemli meslektaşlarımın emekli maaşlarının emeğine yakışır bir duruma getirilmesi için de çalışmalarımı sürdüreceğim. Bugüne kadar hiçbir siyasi hayal kurmadım. Tek odak noktam mesleğimin ve meslektaşlarımın sorunlarının çözümü oldu" dedi.

 

"MESLEĞİN İTİBARI AZALIYOR"

Avukat Akın Yakan ise yaptığı konuşmada, avukatlık mesleğinin başta ekonomik problemler olmak üzere çeşitli nedenlerle itibarının azaldığını ifade etti. Yakan, Avukatların yüzde 60’ı asgari ücretin altında bir gelirle geçinmek zorunda. Aydın Barosu genel kurulunun bunu konuşması gerekir. Türk Tabipler Birliği hekimlerin ekonomik durumunu düzeltmek için 6 kez iş bıraktı. Eczacılar Birliği tarihinde ilk kez  ekonomik nedenlerle iş bıraktı. Barolar iş bırakmak için neyi bekliyor? Baro başkanları bunları dillendirmeli" dedi. Vaatlerinden de bahseden Yakan, "Seçilirsem baro kütüphanesi ve avukat çalışma odaları oluşturacağız. Bir konuyu araştırmak isteyen meslektaşlar bunu ister kitaptan ister dijital ortamlardan rahatlıkla ulaşabilecek. Bunun yanında ofis Güzelhisar ofis projesini hayata geçireceğiz. Meslekte 5 yılını doldurmamış genç avukatlar, buraları çok düşük ücretlerle kullanabilecek. Buna ilk olarak Efeler’de başlayacağız. İhtiyaç halinde diğer ilçelerde de hayata geçireceğiz" diye konuştu.

 

"AYDIN BAROSU TAKİP EDİLEN BİR BARO OLMALIDIR"

Genel kurulda konuşan Avukat Ufuk Güneş, Aydın Barosu’nun sözü dinlenen ve takip edilen bir baro olması gerektiğini söyledi.

Güneş, "Aydın Barosu daha yüksek bir sesle sorunların üzerine gitmelidir. Barolarda gelişim değişimle sağlanır. Şu an statik bir yapısı olduğuna inandığım Aydın Barosu’na bu yüzden aday oldum" dedi. Vaatlerini de açıklayan Güneş, "Bir hukukçunun yabancı dil bilmesini önemsiyorum. Bu yüzden yabancı dil öğrenmek isteyen meslektaşlarıma bu imkanı baronun çatısı altında ücretsiz sağlamaya çalışacağız. Baronun sosyal, kültürel ve spor faaliyetlerine de daha fazla önem vereceğiz. Meslek içi staj eğitim çalışmasını da 3 ilçede gerçekleştirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"BAROLAR EKONOMİK SORUNLARI ÖNGÖREBİLMELİ"

Aydın Barosu Başkanlığı için bir diğer aday olan Avukat Mehmet Emin Sakin  yaptığı konuşmada, "Avukatların yaşadığı itibar sorunları olabilir. Mahkeme tarihleri çakışan avukatlar olabilir. Bunları çözmek için baro odalarında ve dijital platformlarda uygulamalar geliştirilebilir. Avukatlar son iki yıldır ekonomik olarak mağduriyet yaşadı. Bu mağduriyeti yaşamamak için barolar bunları öngörebilmeli. Buna uygun çalışmak gerekir" dedi.

Aydın Barosu başkanlık seçimi için oy verme işlemi yarın Aydın Adliyesi’nde gerçekleştirilecek.


Aydın Barosunda 4 Aday Yarışacak : Google'da Ara
Aydın Barosunda 4 Aday Yarışacak


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİVİL TOPLUM

  TEMAD AYDIN 31.NCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ


         Türkiye Emekli Astsubaylar derneği (Temad) Aydın İl Başkanlığı 31. Kuruluş yıldönümünü Milli Aydın Bankasında düzenlediği bir etkinlikl

  KILIÇDAROĞLU, YÖRÜK TÜRKMEN TEMSİLCİLERİYLE BİR


         CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi’nde Yörük Türkmen vakıf, dernek, federasyon ve konfederasyon temsilcileri ile bir

 
Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim