Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
KUŞADASI KUŞTUR PAZARINDA YANGIN
ŞİRİNDEREYİ GECE YARISI FIRTINA VURDU
Bir kadın daha eksilmeyeceğiz!
TÜRK KADINLARI BİRLİĞİ DERNEĞİ AYDIN’LI KADINLARLA
EHLİYETTE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR


GEKA’dan Lisanslı Depo Projelerine Büyük Destek - EKONOMİ - Aydın Haber Merkezi
 
GEKA’DAN LİSANSLI DEPO PROJELERİNE BÜYÜK DESTEK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 30-08-2021 / 21-54

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ekonomi Haberleri  
GEKA’dan Lisanslı Depo Projelerine Büyük Destek

Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’un Yaptığı Açıklamada GEKA’dan Lisanslı Depo Projelerine Büyük Destek

Güney Ege Bölgesinin kaynaklarının yerinde ve etkin kullanımını sağlamak ve bölge halkının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla pek çok projeye destek veren GEKA, desteklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Güney Ege Kalkınma Ajansı Güdümlü proje desteği kapsamında Aydın’da Pamuk ve Zeytinyağına yönelik iki ayrı Lisanslı Depo Projesi hayata geçirilecek.  

 

Söke ilçesinde Pamuk Lisanslı Depo, Çine ilçesinde ise Zeytinyağı Lisanslı Depo Tesisi yapılacak. Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy Başkanlığında gerçekleştirilen Güney Ege Kalkınma Ajansı 139. Yönetim Kurulu Toplantısında onaylanan projeler Ajans çalışma programına eklenmek üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına gönderilmiş, Bakanlık tarafından projelere ait bilgi formlarının 2021 Çalışma Programına eklenmesi uygun görülmüştür.  Bakanlığın ön onayını alan projelerin ayrıntılı fizibilite ve diğer hazırlıkları hızlandırılarak, 2021 yılı sonunda her iki projenin de uygulama aşamasına geçmesi planlanmaktadır.

Sökeli Pamuk Üreticilerinin Depolama ve Saklama Problemi Çözülüyor Söke’de Pamuk Lisanslı Depo Güdümlü Projesi Hayata Geçiriliyor.

Söke İlçesi, Argavlı Mahallesi’nde yapılacak olan Söke Pamuk Lisanslı Depo Güdümlü Projesi hayata geçirildiğinde Türkiye için önemli bir stratejik tarım ürünü olan Pamuğun, doğal etkenlerden zarar görmeden, sağlıklı ve kaliteli tasnif imkânı ile istenen standartlarda korunması ve pazara arz edilmesi olanaklı hale gelecek.

Yararlanıcı: Söke Ticaret Borsası Ortaklar: Aydın Ticaret Borsası, İzmir Ticaret Borsası Proje amacı; Söke İlçesi, Argavlı Mahallesi’nde 73.858 m²’lik arazide; TR32 ve TR31 Bölgelerinde tarım sektöründe faaliyet gösteren pamuk üreticilerinin ve işletmelerinin ürünlerini muhafaza edebilecekleri modern altyapıya sahip işlevsel bir lisanslı depo kurulumu ile Söke ve çevresinin ekonomik gelişimine katkı sağlanmasıdır.  Bölgenin ve özelde de Söke çevresinin en önemli geçim kaynaklarından biri olan Pamuk ürününün depolanma ve pazarlama koşulları nedeniyle bölge halkı ürünlerini katma değerli hale dönüştürememektedir. Bu deponun kurulumu ile bölge halkı en önemli sorunu olan depolama ve saklama problemlerini çözmüş olacaktır. Çineli Zeytinyağı Üreticilerinin Depolama Sorununa Büyük Çözüm Çine’de Zeytinyağı Lisanslı Depo Güdümlü Projesi Hayata Geçiriliyor. Çine OSB’de yer alan 17 dönümlük arazide yapılacak olan Çine Zeytinyağı Lisanslı Depo Güdümlü Projesi hayata geçirildiğinde sektörün değer zincirinde bulunan tüm aktörlere daha kaliteli ve hijyenik hammadde ve ara mal temini sağlanacak. Tek başına Türkiye zeytin üretiminin yaklaşık %20’sini karşılayan Aydın ilinde Dünya çapında ödüllü butik işletmeler bulunmasına rağmen zeytinyağı halen eski usul metotlarla depolanmaktadır.

Zeytinyağı içerisinde bulunan bileşiklerin insan sağlığına yararlı kalabilmesi için özel koşullarda depolanması gerekmektedir. Yararlanıcı: Çine Ziraat Odası Ortaklar: Aydın Ticaret Borsası Proje amacı: Çine OSB’de yer alan 17 dönümlük arazide; Zeytinyağında kalite ve katma değerin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Çine ilçesinde lisanslı depoculuk modelinin uygulanmasıdır.

 


GEKA’dan Lisanslı Depo Projelerine Büyük Destek : Google'da Ara
GEKA’dan Lisanslı Depo Projelerine Büyük Destek


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EKONOMİ

  YÜKSEK VERGİ ZAM KAÇAK İÇKİYE


         Afyonkarahisar’da sahte içkiden 3 vatandaşımızın ölmesinin ardından Afyonda 1220 litre sahte içki ele geçirildi. Ekiplerce belirlene

  TÜRKİYE KENDİ MOTORUNU ÜRETECEK


         Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, motor ve güç aktarma sistemleri konusunda ihtiyaç ve mevcut altyapıları değerlendirip tekno

 


Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 30 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 61 √ Toplam : 504 - Başarısız Buluyorum.
% 11 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim