Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Aydın İYİ Partide 34 Aday Adaylığı
SGK Personeline Fazla Mesai Ücreti Ödenmesini
KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN HER BİR OYA
QUA Granite, Doğaya Sahip Çıkıyor
Ahmet YENER Seçim döneminin başladığını mesajla


CUMHURİYET TARİHİMİZİN İHRACAT REKORU HAYIRLI OLSUN - EKONOMİ - Aydın Haber Merkezi
 
CUMHURİYET TARİHİMİZİN İHRACAT REKORU HAYIRLI OLSUN
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 02-01-2023 / 21-04

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ekonomi Haberleri  
CUMHURİYET TARİHİMİZİN İHRACAT REKORU HAYIRLI OLSUN

 

İhracat Aralık 2022’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 3,1 artarak 22 milyar 915 milyon dolar, ithalat da yüzde 14,6 artışla 33 milyar 295 milyon dolar oldu. Geçen yıl ihracat yüzde 12,9 artarak 254 milyar 210 milyon dolar, ithalat yüzde 34,3 yükselişle 364 milyar 395 milyon dolar oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2022 ihracat rakamını 254.1 milyar dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı. AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, bu rakamın Cumhuriyet tarihinin rekoru olduğunu söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu rakamın Türk ekonomisi için hayırlı olmasını diledi. Yavuz; Bir ülkenin büyüklüğü ve etkinliği, sahip olduğu ekonomik güç dikkate alınamadan ölçülemez. Türkiye’nin son yıllarda yaptığı tüm çalışmaların, ekonomik olarak önemli adımların atılmasının sonuçlarını görüyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamaya göre, 2022 yılı ihracatımız geçen yıla göre %12,9 oranında artışla 254,2 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Cumhuriyet tarihimizin rekoru olan bu ihracat rakamı ülkemize, milletimize, ekonomimize hayırlı ve bereketli olsun. 

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİN YANINDAYIZ

Dünyadaki hızlı değişim ve dönüşüm KOBİ’lerin önemini her geçen gün daha fazla ön plana çıkarırken AK Parti hükümetleri olarak KOBİ’lerin yanında olmaya ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin de küresel rekabette yerini alabilmesi için çalışmaya devam ediyoruz.
Verimlilik, markalaşma, üretim, pazarlama ve finansman konularında sorunlar yaşayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin sorunlarını çözmek için AK Parti hükümetlerimiz döneminde KOSGEB yeniden yapılandırılmış ve destekler çeşitlendirilerek artırılmıştır. 

AYDIN KOSGEB 2022 VERİLERİ BAŞARIYI GÖSTERİYOR

Büyümeyi ve istihdamı odağına alan KOSGEB; milli gelire, istihdama, verimliliğe ve girişimci yetiştirmeye katkı sağlamaya Aydın’ımızda da devam ediyor.

KOSGEB Aydın İl Müdürlüğü, 2022 yılında toplam 1300 işletmeye, 88 milyon 710 bin TL destek vermiş, 15.771.900,50 TL hibe şeklinde gerçekleştirmiştir. 1300 işletmenin 796’sı hibe desteği almıştır.
2019’dan bu yana son 4 yılda KOSGEB Aydın Girişimcilik Desteği ile 1400 yeni işletme kurulmuş, bu işletmelere 40,5 milyon TL destek sağlanmıştır, bu desteklerin 28,6 milyonu hibe şeklindedir. 1400 yeni işletmenin 210’u imalat, 686’sı kadın ve 14’ü engelli girişimciler tarafından kurulmuştur. Yine son 4 yılda Arge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı kapsamında 26 proje desteklenmiş, patentli ürünler ortaya çıkması sağlanmıştır. 

Girişimciliğin yanında Ar-Ge ve inovasyonun Aydın’ımızda gelişmesine katkı sağlamış olan bu desteklerin Aydın’ımızın yarınlarına yaptığı katkıdan dolayı Aydın Milletvekilleri olarak memnun ve mutluyuz. 

Böylesine büyük başarıların ortaya çıkmasında desteğini hiçbir zaman Aydın’ımızdan eksik etmeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, KOSGEB Başkanımız Sayın Hasan Basri Kurt’a, KOSGEB Aydın İl Müdürümüz Sayın Sadullah Dülger’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

AK Parti olarak Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha güçlü ve büyük Türkiye’yi milletimiz ile inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı.
AHM.VT

CUMHURİYET TARİHİMİZİN İHRACAT REKORU HAYIRLI OLSUN : Google'da Ara
CUMHURİYET TARİHİMİZİN İHRACAT REKORU HAYIRLI OLSUN


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EKONOMİ

  7 BİN 500TL İLE BİRAY


         CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, iktidarın milyonlarca emekliye yıllarca sefalet aylığını reva görd&uu

  DEPREMLERİN TOPLAM MALİYETİ AÇIKLANDI


         Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin toplam maliyetinin yaklaşık 2 trilyon TL olduğunu a&ccedi

 Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim