Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Eczacılar 16 Ekim’de greve gidiyor
Benzin ve motorine 24 saat geçmeden
Aydın Sezgin: Düşe kalka dış politika
Bu geceden itibaren benzine 62 kuruş,
Gazeteciler Sendikasından 14 Partiye Dilekçe


ADÜ Yüzde 99.80 Doluluk Oranı İle Yeni Rekorunu Kırdı - EĞİTİM - Aydın Haber Merkezi
 
ADÜ YÜZDE 99.80 DOLULUK ORANI İLE YENİ REKORUNU KIRDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 22-08-2022 / 09-57

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  
ADÜ Yüzde 99.80 Doluluk Oranı İle Yeni Rekorunu Kırdı

Türkiye’nin ve Ege Bölgesi’nin en seçkin üniversitelerinden biri olarak başarı grafiğini günden güne yükselten Adnan Menderes Üniversitesi yüzde 99.80 doluluk oranı ile öğrencilerin tercihi olurken tüm kendi rekorunu da kırdı. Önlisans doluluk oranı yüzde 99.91 olurken Lisans doluluk oranı yüzde 99.66 olarak gerçekleşti. Öğrenciler açılan 12 bin 36 kontenjanın sadece 24’ünü boş bırakırken; genel doluluk oranı ise yüzde 99.80 ile yeni bir rekor oldu.

Rektör Aldemir: Kaliteli Eğitim İle Gençlerimizi Geleceğe Hazırlayacağız

3 Enstitü, 21 Fakülte, 1 Devlet Konservatuarı, 1 Yüksekokul, 19 Meslek Yüksekokulu, 36 Uygulama ve Araştırma Merkezi ile toplam 81 akademik birimde eğitim-öğretim veren Türkiye’nin en büyük kampüs alanlarından birine sahip olan Üniversitemiz 2022-2023 Akademik Yılında kayıt olan 6784 ön lisans, 5148 lisans öğrencisi ile yine en kaliteli hizmeti sunarak gençleri geleceğe hazırlayacak.

ADÜ, Ülkemizdeki En Önemli Üniversiteler Arasında Yerini Aldı

Üniversitemiz giderek artan güven endeksi, uluslararası akredite bölümleri, öğrenci memnuniyet anketleri, öğrenci dostu şehir gibi kriterler göz önüne alındığında yine ülkemizdeki en önemli üniversiteler arasında yerini aldı. Her yıl ortalamanın üzerinde doluluk oranıyla Ege Bölgesi’nin en çok öğrenci kabul eden yükseköğretim kurumlarından biri olan Üniversitemiz, ilk tercihlerde bu yıl da lisans düzeyinde yüzde 99.66 ön lisans düzeyinde ise yüzde 99.91 yerleşme oranıyla birçok köklü üniversiteyi geride bıraktı.  ‘Ek Tercih ve Yerleştirme’ sonuçlarının da açıklanması ile tüm bölüm ve programlarda yakalanan doluluk oranı başarısının yüzde 100’e ulaşması bekleniyor.

Doluluk Oranımız Başarımızın Göstergesi

Üniversitemizin Ege’nin kalbinde bir şehir olarak da uygun yaşam koşulları ve öğrenci dostu Aydın ekonomisiyle de tam bir öğrenci kenti olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Doluluk oranlarımız ile emeklerimizin karşılığını alıyoruz. ADÜ ailesi olarak öğrencilerin tercihi olmanın gururunu yaşıyoruz; düşünün 12.036 kontenjanın 12.012’si doldu. Bu oran olarak Yüzde 99.80 demek. Bizlerde geleceği omuzlarında yükseltecek olan öğrencilerimize, donanımlı akademik kadromuz ile en kaliteli hizmeti sunmaya ve medeniyetimize katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

ADÜ, Büyük Bir Ailedir

Eğitimin, sadece belli bir müfredatın öğrenciye aktarılması süreci olmadığını, üniversite verilen eğitimin bir insan atlası çalışması olduğunu belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi büyük bir ailedir. Aydın halkı da öğrencileri kendi evlatları gibi görüyor öğrencilerimizde bunu hissediyor. Aydın, öğrencilerimiz için gerçekten çok uygun bir şehir. Yükselen başarı grafiğimizde ailenin her bireyinin payı var. Emeği olan tüm akademik ve idari personele teşekkür ederim. Bu başarı hepimizin ortak eseridir. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin yeni hedefi bu başarı çıtasını daha da yukarı taşımaktır.” dedi.

AHM.VT


ADÜ Yüzde 99.80 Doluluk Oranı İle Yeni Rekorunu Kırdı : Google'da Ara
ADÜ Yüzde 99.80 Doluluk Oranı İle Yeni Rekorunu Kırdı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  ADNAN MENDERES ANMA YOL KOŞUSU


         Merhum Başbakan Adnan Menderes’in 61. ölüm yıldönümü münasebetiyle ile Aydın Valiliği himayesinde Adnan Menderes Üniversitesi, Gen

  ÇOCUĞUNUZ OKULLARIN AÇILMASINA HAZIR MI?


         Okullar boyandı, temizlendi, bakımları yapıldı. Öğretmenler yeni eğitim-öğretim yılına hazırlandı. Peki sizin çocuğunuz mental ve fiziksel olarak ok

 
Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim