Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Biyolojik Çeşitlilik Bizim Şifamız,
Dövizde % 7 Develasyon
Ziraat Fakültesine Koçarlı İlçe Milli Eğitimden
Söke Belediyesi Başkanı Vefat Etti
Almanya Vize Konusunda Kendini Savundu


KÖŞK BELEDİYE BAŞKANI JES’LERİ SAVUNDU - ÇEVRE - Aydın Haber Merkezi
 
KÖŞK BELEDİYE BAŞKANI JES’LERİ SAVUNDU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 01-09-2022 / 09-00

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Cevre Haberleri  
KÖŞK BELEDİYE BAŞKANI JES’LERİ SAVUNDU

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Mezeköy’de yaşanan jeotermal tartışmalarıyla ilgili olarak, “Türkiye’nin, devlet ve millet olarak kendi öz kaynaklarımızdan elde edilen enerjiye ihtiyacı var” açıklamasında bulundu

Yeni Kıroba gazetesine özel açıklamalarda bulunan Güler, Türkiye’nin kendi öz kaynaklarından elde edilen enerjiden yararlanması gerektiğine işaret etti.

Bölgedeki mülk sahipleriyle görüştüğünü aktaran Güler, “Yatırımcı acele ediyor. Bir an önce yeraltındaki buhar enerjisinden elektrik elde etmek istiyor. Biliyorsunuz bu sene yalnızca enerjiden kaynaklı 50 milyar dolar bütçe cari açık verdi. Önümüzdeki yıl bu belki daha fazla olacak. Doğalgaz, dolar bazında Avrupa’da 11 kat arttı. Petrol en az 3 kat arttı. Kömür de ona keza. Belki Türkiye bu sene 70 – 80 milyar dolar daha enerjiye para ödemek zorunda. Her geçen gün artıyor. Türkiye’nin, devlet ve millet olarak kendi öz kaynaklarımızdan elde edilen enerjiye ihtiyacı var. Bunu Mezeköylü mülk sahipleriyle konuştum. ‘Anlaşmanızı tavsiye ederim’ dedim. Kendi arazilerinin kıymet takdirlerini yaptırmalarını, ona göre satmalarını tavsiye ettim. Tarım faaliyetlerini başka arazilerde yapabileceklerini söyledim. ‘Tek arazimiz burası, satmak istemiyoruz’ dediler. Enerji Bakanlığı bu konuda çok önemli düzenlemeler yaptı. Kamulaştırma yapabilirler. ‘Devlet, kamulaştırarak vatandaşın elindeki araziye, alttaki kaynaklardan istifade etmek için şirkete devredebilir’ dediğimde çok ciddiye alınmadı. Sonra süreç geçti, acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete’de yayımlandı” ifadelerini kullandı.

“MÜLK BENİM, VERMEM DİYEMEZSİN”

Jeotermalin çevreye ve insan sağlığına karşı kanıtlanmış bir zararının olmadığını ileri süren Güler, şöyle devam etti: “Her şey bir şey söylüyor ama söylenen sözlerin birisi bugüne kadar kanıtlanmadı. O zaman böyle bir kaynaktan istifade edilmesi lazım. ‘Mülk benim vermem’ diyemezsin. Devlete ihtiyaç olduğunda toprağın bir metre altındaki bütün varlıklar devlete ait, hazinenin malı. Burada direnmenin bir anlamı yok. Bir haksızlık veya kanuni boşluk varsa, vatandaşın elindeki mala gerekli değer verilmiyorsa, sahibi oldukları mülkiyette bir zarar söz konusu olursa, haklarını alamazlarsa o zaman ben sonuna kadar arkasında olduklarımı söyledim. Arkadaşlar direnmeye devam ettiler.”

HABERİN DEVAMI


KÖŞK BELEDİYE BAŞKANI JES’LERİ SAVUNDU : Google'da Ara
KÖŞK BELEDİYE BAŞKANI JES’LERİ SAVUNDU


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ÇEVRE

  BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK BİZİM ŞİFAMIZ,


          Bu gün gezegenimizin en önemli iki sorunu iklim değişikliği ve biyolojik çeşitlilik kaybı. Biyolojik çeşitlilik tadımız, tuzumuz.Varlığımız

  PLASTİKLER ANNE KARNINA, İNSAN KANINA


           TEMA Vakfı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, dünyadaki ve Türkiye’deki plastik kirliliğinin ulaştığı boyutlara dik

 Aydın Hava Durumu           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim