Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Aydın İYİ Partide 34 Aday Adaylığı
SGK Personeline Fazla Mesai Ücreti Ödenmesini
KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN HER BİR OYA
QUA Granite, Doğaya Sahip Çıkıyor
Ahmet YENER Seçim döneminin başladığını mesajla


’Bursalılar bunun cevabını sandıkta verecektir’ - ÇEVRE - Aydın Haber Merkezi
 
’BURSALILAR BUNUN CEVABINI SANDIKTA VERECEKTİR’
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 23-01-2023 / 09-59

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Cevre Haberleri  
’Bursalılar bunun cevabını sandıkta verecektir’

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Uludağ’da ’Alan Başkanlığı’ kurulmasını öngören kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla karşı çıktı.

’Bursalılar bunun cevabını sandıkta verecektir’

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız Uludağ’da ’Alan Başkanlığı’ kurulmasını öngören kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla karşı çıktı.

Meclis kürsüsünden iktidara seslenen Yıldız, "Emekliye gelince ’ret’ veriyorsunuz ama üç adamı zengin yapmak için bu gece yarılarına kadar bu Meclis’i çalıştırıyorsunuz. Bursalılar bunun cevabını sandıkta verecektir" ifadelerini kullandı.

Uludağ Milli Parkı’nın 1961 yılında milli park ilan edildiğini hatırlayan Yıldız, "Ne oldu da acilen, önemli konular olmasına rağmen, halkın sorunları olmasına rağmen onları getirmiyorsunuz; apar topar bu kanunu buraya getiriyorsunuz? Amacınız ne biliyor musunuz arkadaşlar? Amacınız, orayı ranta açmak" dedi.

İktidarın amacının birilerine otel ve villa yapmak olduğunun söyleyen Yıldız "Kendi diktiğiniz ağaçları yok ettiniz, orman alanından çıkardınız, 400 bin tane villa yaptınız. Şimdi, bu kanunda yetkiyi tekrar Cumhurbaşkanı’na veriyorsunuz" şeklinde konuşan Yıldız, imara açılmak istenen alanda 1300 bitki türü olduğunu, Apollo kelebeğinin de sadece bölgede yaşadığını hatırlattı.

"Ülkeye, Uludağ’a, Bursa’ya ihanet ediyorsunuz" ifadelerini kullanan Yıldız, "Yirmi yıldan beri AK Parti iktidarı dolar yeşilini normal yeşilden üstün tutuyor. Eğer siz gerçekten burada nitelikli bir turizm yapmak istiyorsanız 7 bin dönüm olan bölgeyi turizm alanı ilan edersiniz. Yarın öbür gün bir turist oraya gelmeyecek arkadaşlar, insanlar doğayı seviyor. Bursalı milletvekillerine soruyorum: Hangi yüzle gidip Bursalılara ’Biz bunları koruyacağız’ diyeceksiniz?"ifadelerini kullandı.

"Bursa’nın 3,5 milyon nüfusu var. Su kaynakları oradan sağlanıyor. 3,5 milyon nüfuslu bir şehrin su kaynaklarını yok ediyorsunuz. Elinizi vicdanınıza koyun" sözleriyle konuşmasına devam eden Yıldız, "Biz burada size ’Gelin, halkın sorunlarını çözelim’ diyoruz, ’Hayır’ diyorsunuz. Neden? Çünkü rant yok onlarda. Size ’Gelin, emekli aylıklarını asgari ücret seviyesine getirelim’ dedik, önerge verdik, ’ret’ verdiniz. Size soruyorum. Emekliye gelince ’ret’ veriyorsunuz ama üç adamı zengin yapmak için bu gece yarılarına kadar bu Meclisi çalıştırıyorsunuz. Bursalılar bunun cevabını sandıkta verecektir" dedi.

AHM


’Bursalılar bunun cevabını sandıkta verecektir’ : Google'da Ara
’Bursalılar bunun cevabını sandıkta verecektir’


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ÇEVRE

  QUA GRANİTE, DOĞAYA SAHİP ÇIKIYOR


         Sürdürülebilir su yönetimi anlayışını benimsediğini vurgulayan QUA Granite, su kıtlığının önüne geçerek gelecek kuşaklara iyi bi

  AYDIN MİLLET İTTİFAKINDA BİRLİK MESAJI


         Altılı masanın Millet İttifakına dönüşmesi ve ortak Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi sonrası Aydın Millet İttifakı CHP’nin ev sahipliğinde toplandı. Ay

 Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim