Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Ruhsatsız JES’lerde sorumlular kollandı
EFELER’İN TİYATRO SANATÇILARINDAN ÖĞRENCİLERE TATİL HEDİYESİ
Erdoğan, Denizli’de 232 tesisin açılışını yapacak
İktidarın hoyrat müdahaleleri, vatandaşı kooperatiflerden uzaklaştırıyor
Aydem Perakende ve Gediz Perakende‘den Yeni


Milli Park Müdürü Ağaçları kestirmekten görevden alındı - - Aydın Haber Merkezi
 
MİLLİ PARK MÜDÜRÜ AĞAÇLARI KESTİRMEKTEN GÖREVDEN ALINDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 30-11-2022 / 20-19

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
Milli Park Müdürü Ağaçları kestirmekten  görevden alındı

Aydın’ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürü Koray Aşık, 5 adet tepesi kırılmış ve 3 adet devrik ağacı ’olağanüstü rapor’ tanzim etmeden kestirmek ve naklettirmekten görevden alındığı açıklamasında bulundu.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün ’dünyada bir örneği daha olmayan’ ifadesiyle tanıttığı; Uluslararası Sulak Alanlar Sözleşmesi (Ramsar), Avrupa’nın Yaban Hayatı ve Yaşam Ortamlarının Korunmasına Yönelik Sözleşme (Bern), Biyolojik Çeşitlilik Anlaşması (Rio) ve Akdeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi (Barselona) gibi ulusal ve uluslararası birçok yasayla korunan alan niteliğindeki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, izinsiz ağaç kesimiyle gündeme geldi. Kuşadası’ndaki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürü Koray Aşık, Milli Park’ta iağaç kesimi gerekçesiyle 6 yıldır yaptığı müdürlük görevinden alındığı açıklaması yaptı. Aşık, Aydın il merkezine alınırken, yerine Özcan Mersin getirildi.

KORAY AŞIK’IN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINDA ŞOK İDDİALARDA BULUNDU:

2016 Nisan ayında başladığım Milli Park Müdürlüğü görevim bu hafta itibari ile sona eriyor.
Görev yeri değişikliği sebebim ,görünen sebep,5 adet tepesi kırılmış ve 3 adet devrik ağacı Olağanüstü Rapor Tanzim etmeden Kestirmek ve Naklettirmek.
Görünmeyen ancak benim ve bir çok kişinin bildiği sebep,Milli Park sınırlarında Kurumumun varlığını ve onurunu ortaya koymak,bazı kendini kanunlardan üstün gören diğer kurum temsilcilerine dur demek,Usulsüz taleplerine müsade etmemek ve kurmuş oldukları keyfi düzeni bozmaktır.Bu Kurum ve Kurum temsilcilerinin kim olduğunu Devletimin zarar görmemesi için açıklamayacağım.Zaten burada konu Devletimin Şerefli kurumları değil,o kurumları şahsi düşünceleri ve eylemleri ile kullanan kişilerdir.
Gelelim kestirmiş olduğum ve Müfettiş Raporuna konu edilen ağaçlara,
Ekli fotoğraflardanda görüleceği üzere kesilmediği takdirde ziyaretçilerin can ve mal kaybına sebep verebilecek ağaçlar,Devletin 1 numaralı Anayasal görevi olan “Devlet Vatandaşlarının Can ve Mal Güvenliğini Sağlar”amir hükmü gereği Olağan Üstü Rapor tanzim edilmesi ve onaylanmasına kadar geçecek yaklaşık 15-30 gün beklenmesinin imkansız olduğu durumlardan dolayı acil olarak kestirilmesi zorunluluktur.Yani anayolu kapatan bir ağaç rapor onayı beklersek 15 gün kapalımı kalmalı,yada tepesi kırılarak sarkan dalların varlığı 15 gün beklenmelimi.OGM ve DKMP teşkilatları çok iyi bilmektedirki bu durumlarda Rapor felan beklenmez ve gerekli işlem yapılır.Yanan Orman alanlarında kesim işlemine başlamadan Rapor yapıp gönderen kaç arkadaş vardır.Beklenmesi ile böcek ve hastalık zararı olabileceğinden hareketle hemen kesilip alandan çıkarılmıyormu.Peki kesilen ağaçlarla oluşan emvali ne yaptık.Genel Müdürlük emirlerine istinaden Doğal Hayatta yer alan yaban hayvanların su ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yalaklar yapıldı ve en ücra köşelere kadar yerleştirildi.Buda ekli fotoğraflarda yer almaktadır.
Meslek hayatımda binlerce ağaç kestirdim,onbinlerce fidan diktirdim.Ancak bu kadar anlamsız bir duruma hiç düşmemiştim.
24 yıllık meslek hayatımda en ufak bir ceza,incelemem olmadığı gibi 1 Bakanlık Ödülü,2 Valilik Başarı Belgesi,1 Kaymakamlık Başarı Belgesi ve yüksek sicilimle Devletime şerefim ve onurumla hizmet ettim.Etmeyede devam edeceğim.
Bu süreçte yanımızda olan ancak isimlerini yıpranmamaları için zikretmeyeceği bazı amir ve dostlarıma,desteklerini esirgemeyen Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanıma teşekkür ediyorum.
Bundan sonraki süreci daha sonra yapacağım paylaşımlarla detaylandıracağım ,ben ve arkadaşlarıma yapılan haksızlığı tüm yönleri ile Adaletin ve kamuoyunun bilgisine sunacağım.

AHM


Milli Park Müdürü Ağaçları kestirmekten görevden alındı : Google'da Ara
Milli Park Müdürü Ağaçları kestirmekten görevden alındı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  MİLLİ PARK MÜDÜRÜ AĞAÇLARI KESTİRMEKTEN


         Aydın’ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürü Koray Aşık, 5 adet tepesi kırılmış ve

  HANZA DAĞ YARIN AYDINA GELİYOR


         Ak Parti Genel Merkezinden Aydın Çıkarması, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı   Vedat B

 
Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim