Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
DEZENFEKTAN BAKANI GÖTÜRDÜ
KUŞADASINDA JES PROJESİNE TEPKİ ÇIĞ GİBİ
YOĞUN BAKIMLARDA YER KALMADI
HATALI YAPILAN BARAJ İZMİRİ SUSUZ BIRAKIYOR
ADÜ ZİRAAT ÇOĞRAFİ TESCİLLERE KATKI VERİYOR


PINAR Bilimsel Makale Ödülleri sahiplerini buldu - - Aydın Haber Merkezi
 
PINAR BİLİMSEL MAKALE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 30-12-2020 / 12-55

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
PINAR Bilimsel Makale Ödülleri sahiplerini buldu

 

 

Gıda, sağlık ve beslenme konularında toplumu bilinçlendirmek için sosyal sorumluluk anlayışı ve toplumun sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Pınar Enstitüsü’nün gerçekleştirdiği Bilimsel Makale Ödülleri sahipleriyle buluştu. Gıda teknolojisi, beslenme-sağlık ilişkisi ve gıda güvenliği konularında yayınlanmış makaleler arasından seçilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen Bilimsel Makale Ödül Töreni, pandemi sebebiyle online platformda gerçekleşti.

 

İdil Yiğitbaşı: Sağlıklı nesiller yetiştirme misyonuyla çalışıyoruz

 

Pınar Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “47 yıldır Pınar olarak ülkemizde tarımsal üretimin sürdürülebilirliği ve sağlıklı nesiller yetiştirme misyonuyla çalışıyoruz. 2013 yılından bu yana gıda ve beslenme alanında çalışmaları desteklemek amacıyla kurduğumuz Pınar Enstitüsü ile çeşitli toplumsal katkı projelerini yürütüyoruz. Gıda, sağlık ve beslenme konularında toplumu bilinçlendirme ve kaliteli yaşam farkındalığı yaratmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla bilimsel projelere destek veriyor, eğitimler düzenliyoruz. Günümüz toplumunda doğru beslenme, güçlü bağışıklık sistemleri, sağlıklı zihinsel ve fiziksel gelişim için daha fazla önem kazanıyor. Sağlıklı bir toplum için sağlıklı bireyler yetişmesine yönelik bilimsel çalışmaların uygulamada çok daha önemine inanıyoruz. Pınar Enstitüsü Bilimsel Makale Ödülü ile bu alanda yapılan çalışmalarda araştırmacıları motive edici bir rol oynama arzusundayız.” dedi.

 

Ümit Savcıgil: Bu ödülün ayrı bir önemi bulunuyor

 

Çalışmalarda bilimsel gerçekleri ön planda tutmaya önem verdiklerinin altını çizen Pınar Enstitüsü Direktörü Ümit Savcıgil, “Bilimin en önemli temsilcilerini bünyesinde barındıran üniversitelerimizle bağımızı güçlendirdiğimiz ve geleneksel hale getirmeyi hedeflediğimiz Bilimsel Makale Ödülü, bizler için ayrı bir önem taşıyor” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Sibel Karakaya, Prof. Dr. Gül Ergör, Prof. Dr. Mahmut Çoker, Prof. Dr. Muhittin Tayfur, Prof. Dr. Alev Bayındırlı, Prof. Dr. Figen Ertekin, Prof. Dr. Figen Korel, Prof. Dr. Neriman Bağdatlıoğlu, Prof. Dr. Sevcan Ünlütürk, Doç. Dr. Nural Karagözlü tarafından değerlendirilen bilimsel çalışmalar arasından ödüle layık görülen projeler ödüllendirildi.

Başvurular arasında yer alan birçok değerli bilimsel çalışma arasından Ege Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Kaplan Türköz, Prof. Dr. Taner Baysal ve Gıda Yüksek Mühendisi Güler Sözgen ile Yeditepe Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Özge Taştan’ın “Zymomonas mobilis levansukraz kullanarak keçi boynuzu pekmezinde prebiyotik 6-kestoz üretimi ve depolama sırasında 5-HMF miktarına etkisi” adlı makalesi birincilik ödülüne layık görüldü.  Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mecit Halil Öztop, Prof. Dr. Behiç Mert ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nden  Dr. Öğr. Üyesi Sevil Çıkrıkçı’nın “Ağız yoluyla alınabilen insülin yüklü pH-duyarlı aljinat/kitre zamkı bazlı hidrojellerin geliştirilmesi” adlı makalesi ikincilik ödülüne sahip oldu. Pamukkale Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ömer Şimşek ve Bayburt Üniversitesi’nden Arş. Gör. Dr. Halil İbrahim Kaya’nın “Laktik asit bakterileri tarafından üretilen patojene spesifik bakteriyosinlerin karakterizasyonu ve patojenlere karşı sütte kokteyl olarak kullanımı” isimli makalesi ise üçüncülük ödülüne hak kazandı.

Pınar Enstitüsü Bilimsel Makale Ödül Töreni kapsamında “Yaşam Boyu Sağlık” konulu bir panel de gerçekleştirildi. Pınar Enstitüsü Direktörü Ümit Savcıgil moderatörlüğünde; Çocuk Gastroentoloji Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz ve Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Taner Damcı’nın katılımıyla düzenlenen panelde çocuklar ve yetişkinlerin sağlıklı beslenmesinde dikkat edilecek noktaların yanı sıra fiziksel hareketliliğin önemi ve beslenmede farkındalık (mindfulness) tekniği ile ilgili bilgiler paylaşıldı.

“Pınar Enstitüsü Bilimsel Makale Ödülü 2021”in başvuruları 19 Nisan 2021 Pazartesi gününe kadar https://makaleodulu.pinarenstitusu.org.tr/ adresinde devam ediyor.

 


PINAR Bilimsel Makale Ödülleri sahiplerini buldu : Google'da Ara
PINAR Bilimsel Makale Ödülleri sahiplerini buldu


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  PINAR BİLİMSEL MAKALE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ


             Gıda, sağlık ve beslenme konularında toplumu bilinçlendirmek için sosyal sorumluluk anlayışı ve toplumun sağlıklı gelişimine katkıda

  ÖZAKCAN ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ


         Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden yol çalışmalarının olduğu mahallelerdeki

 Aydın Hava Durumu

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 22°C 10°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 25°C 10°C

Cuma Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 30°C 12°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 37 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 52 √ Toplam : 352 - Başarısız Buluyorum.
% 13 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim