Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor
Kovidden 168 Vefat; 7 bin 550
14 yılda 43 milyon hektar yok
ÖMER TURAN AYDIN VERİLERİNİ AÇIKLADI


İMO’DAN BÜYÜK ŞEHİRE TEPKİ AÇIKLAMASI - YEREL YÖNETİM - Aydın Haber Merkezi
 
İMO’DAN BÜYÜK ŞEHİRE TEPKİ AÇIKLAMASI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 16-12-2020 / 23-32

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Yerelyonetim Haberleri  
İMO’DAN BÜYÜK ŞEHİRE TEPKİ AÇIKLAMASI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Aydın Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özlenen Alcı, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinin depremle ilgili aldığı yanlış kararı eleştirerek, “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak bu binaların projelerini inceleyip ruhsat veren siz değil misiniz?” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edilen kararın yanlış olduğunu belirten İMO Aydın Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özlenen Alcı, İnşaat Mühendisleri ile Adnan Menderes Üniversitesi’nden niçin görüş alınmadığını sordu.

“KATIN DÜZENSİZLİĞİNİ HESAPLAMAKTAN ACİZ MİDİR?”

Alınan karara ilişkin açıklama yapan Başkan Alcı, “Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edilen kararla, yapı güvenliğini daha da arttırmak amacıyla risk oluşabilecek giriş katlarda bulunan otoparklarda statik tedbirler alınmasının, duvarlar yapılmasının ve böylelikle yapıların daha güvenli hale getirilmesinin önü açılacağı kararı alınmış. Alınan kararla birlikte artık 90’lı yıllardan bu yana uygulanan ve deprem güvenliği açısından risk taşıyan, giriş katı otopark olan, açık kolonlar üzerine oturan binalar yapılmasına da müsaade edilmeyecekmiş. Aydın Büyükşehir İmar işleri daire başkanlığına ve bu kararı onaylayan meclis üyelerine soruyorum, binaların zemin katlarında, duvar olmadığından otoparka izin vermiyorsunuz, aynı durumda duvarları olmayan dükkanlara da izin vermemeniz gerekmez mi? Binaların altında bulunan otoparkların duvarları olmadığı gibi, benzer binaların altındaki dükkanlarında duvarları yok. Bu dükkanlardaki mağaza, restoran, banka ve marketlerin camekanlarını kaldırıp duvar mı ördüreceksiniz? Haklı olsanız bile, otoparklarda sadece üç dış duvar değil üst katta olduğu gibi tüm ara duvarların örülmesi gerekmez mi? Duvar olmayan zemin katlarda, İnşaat Mühendisi, yumuşak katın düzensizliğini hesaplamaktan aciz midir? Öncesinde Aydın belediyesi olarak bu binaların projelerini inceleyip ruhsat veren siz değil misiniz?” sorularını yöneltti.

“BÜYÜKŞEHİR OLARAK BU BİNALARA MÜDAHALE ETMENİZ GEREKİYOR”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin eski ve hatalı binalara müdahale etmesi gerektiğini dile getiren Alcı, “Aydın’ın bulvarlarında ve geniş caddelerinde binaların çoğu eski yapı. Bu binaların zemin katlarında, projesinde bulunan mevcut duvarlar kaldırılarak hatalar yapılmıştır. Sizin büyükşehir belediyesi olarak bu binalara müdahale etmeniz gerekiyor. Yumuşak kat dediğimiz zayıf katlar tam da bunlardır. Statik olarak bu boşluklar hesaplanmamıştır. Bu binaları kontrol ederek mevcut projelerindeki eski duvarları ördürmeniz gerekir. Daha öncede söyledik. Neden İnşaat mühendisleri odasından ve Üniversiteden teknik destek almıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

AYDINDENGE


İMO’DAN BÜYÜK ŞEHİRE TEPKİ AÇIKLAMASI : Google'da Ara
İMO’DAN BÜYÜK ŞEHİRE TEPKİ AÇIKLAMASI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        YEREL YÖNETİM

  EFELERDE KIŞIN BAHAR YAŞANACAK


           Efeler Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği çiçeklendirme çalışmaları ile Efeler halkına kış mevsiminde baharı yaşa

  YAPILANDIRMA 31 OCAK 2021 TARİHİNE


          Kasım ayında Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun’ h

 
Aydın Hava Durumu

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 8°C -2°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 11°C -1°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 16°C 2°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 34 √ Toplam : 175 - Başarı Buluyorum.
% 52 √ Toplam : 271 - Başarısız Buluyorum.
% 16 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim