Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Yerli ve milli iletişim platformlarının kullanılması
Kanser Hastaları da Korona Virüs Aşısı
Kentsel dönüşüme imar engeli koydular
Sendika bir yerel gazetede daha sözleşme
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor


Aydın Haber Merkezi - ŞİDDETİN ÖZENDİRİLDİĞİ ÜLKE TÜRKİYE
ŞİDDETİN ÖZENDİRİLDİĞİ ÜLKE TÜRKİYE BU YAZININ EKLENME TARİHİ 31-12-2020 / 15:56 | BU YAZI TOPLAM 179 KEZ OKUNDU.
   
KAMİL SÜREN
kamil_-suren@hotmaill.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞİDDETİN ÖZENDİRİLDİĞİ ÜLKE TÜRKİYE

ŞİDDETİN ÖZENDİRİLDİĞİ ÜLKE TÜRKİYE

                    Selam arkadaşlar, bu yazımızda şiddetin özendirildiği Türkiye’de her türlü şiddet ve bu şiddetin yayılmasında etken konuları dile getireceğiz ve yetkililerden bu konuda tedbirler alınmasını,alınan tedbirlerin titizlikle uygulanmasını yetkililerden talep edeceğiz.

                   Geçmişden günümüze süre gelen şiddetin her türlüsünü üzülerek yaşadığımız halde şiddetin unsuru insanların hala şiddete karşı eğitilmediğini, aksine şiddete yönlendirildiğini görmekten çok üzgünüz. Canlı olarak ne insanların, ne de hayvanların şiddete maruz kalmaları kabul edilemez bir durumdur. Her zaman kendinden zayıf, korumasız ve savunmasız kadınları katletmek, şiddete maruz bırakmak, canice,çağ dışı bir durumdur. Şiddeti normal bir davranış olarak görenlerin insanlıkla yakından ve uzaktan bir bağlantısı olamaz.

Ancak bu gibi insanlık dışı şiddet unsurlarının  eylemleri, yönetim birimlerimizce de sessiz kalınmaktadır. Çocuk yaştaki evlatlarımıza, kızlarımıza şiddet uygulayan, tecavüz eden kişilere karşı küçüğün kendi rızasıyla olmuş, tecavüz sayılmaz diyen, bir kereden bir şey olmaz diyen bakanlar, kadına şiddet uygulayanların ifadelerinden sonra serbest bırakılması, ağır ceza uygulanmaması suçların cezasız bırakılması şiddetin yayılmasında büyük etken olarak görüyorum. İnsanlar, sadece insanlara değil, kendilerinden zayıf gördükleri herşeye canlı ve cansız her şeye şiddet uygulayarak aciz yapılarıyla egolarını tatmin ederken, Allahın verdiği canı hiç çekinmeden alan veya zarar veren,Allah korkusu olmayanların aramızda elini kolunu sallaya sallaya gezmesi kabul edilemez bir durumdur. Bu konuda gördüğüm ve sizlerle paylaşmak istediğim başka bir şiddet tespitim ise televizyon kanallarında gösterilen şiddet içerikli film ve dizilerdir. Bu konuda televizyon kanallarında görüp, zevk ve ibretle izlediğim ender dizilerden biri Fox Tv’de Mucize Doktor’da otizm konusuna yer verilmesi halkı bilinçlendirmektedir. Kanal D’ de Çocukluk dizisi de ibret alıcı güzel bir dizi olmasına rağmen yayından kaldırılması üzücüdür. Geçmişde Vatanım Sensin dizisinde ülkenin yokluk ve dayanışma yıllarına yer vermesi yapıcı, eğitici bir dizi olduğu halde yayından kaldırılması çok yanlışdı. Oysa günümüzde ATV kanalında eşkıya dünyaya hükümdar olmaz, Show tv’ de ramo, çukur, arıza dizileri şiddet içerikli ve mafya dizileri olup, izlenme rekorları kıran diziler olarak güncelliğini korumaktadır. Yani insanlar şiddet içerikli dizilerle her gün ayrı dizilerle bir tarafa kanalize edilerek, şiddet özendirilmektedir.

                      Şiddeti özendiren dizilerle, şiddet uygulayan kişlere verilen basit cezalarla şiddet yok edilemez. Eğer gerçekten "ŞİDDETE HAYIR" diyeceksek, RTÜK’ün gereken önlemleri alması, bizi  yönetenlerin de şiddet uygulayanlara karşı affı savunmadan etken ve sert tedbir ve cezai uygulamaları mutlak olmalıdır. İnsanların birbirlerine saygılarının tekrar sağlandığı, kişilik hak ve özgürlüklerinin yaşanacağı,birlik beraberlik içerisinde şiddetsiz bir 2021 yılının yaşanması dileğimle herkesin "YENİ YILI KUTLU OLSUN."

 

 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - ŞİDDETİN ÖZENDİRİLDİĞİ ÜLKE TÜRKİYE

31-12-2020 - 15:56

 
2 - EVLİLİK SÜRESİ KADAR YOKSULLUK NAFAKASI SÜRESİZ NAFAKA ANLAMINA GELİR.

10-12-2020 - 17:32

 
3 - SİYASETİN KÖTÜ AKTÖRLERİ

07-11-2020 - 01:03

 
4 - İYİ PARTİ GÜVEN TAZELEDİ

20-09-2020 - 19:55

 
5 - SİZ BARİ AYDIN’I ÖLDÜRMEYİN!!

22-07-2020 - 11:10

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 64 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
Aydın Hava Durumu

Perşembe Çok Bulutlu Çok Bulutlu 14°C 2°C

Cuma Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 14°C 4°C

Cumartesi Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 15°C 7°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 34 √ Toplam : 175 - Başarı Buluyorum.
% 52 √ Toplam : 271 - Başarısız Buluyorum.
% 16 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim