Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Levent Karaduman ölü bulundu
BAKAN O 7 İLİ AÇIKLADI
CHP’Lİ KARACA:YARGININ SORUNU BAROLAR DEĞİL!
AYDEM TOKATTA AKINCI HES SANTRALINI AÇTI
İPTAL OLMAZ İSE BU SEFER OLACAK


Aydın Haber Merkezi - SÜRESİZ YOKSULLUK NAFAKASININ BİTMESİ İÇİN ÖLMEK Mİ GEREK?
SÜRESİZ YOKSULLUK NAFAKASININ BİTMESİ İÇİN ÖLMEK Mİ GEREK? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 16-06-2019 / 20:31 | BU YAZI TOPLAM 2149 KEZ OKUNDU.
   
KAMİL SÜREN
kamil_-suren@hotmaill.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜRESİZ YOKSULLUK NAFAKASININ BİTMESİ İÇİN ÖLMEK Mİ GEREK?

SÜRESİZ YOKSULLUK ZULMÜ DAHA NE KADAR DEVAM EDECEK?

Son zamanlarda yoksulluk nafakası mağduru on binlerce insanın çığlıklarını duyduğumuzu zannettiğimiz iktidar, havanda su dövercesine bir arpa boyu yol alamadığını gördükçe ümitlerimizi tamamen yitirdik artık!!!

Hiçbir ceza ömür boyu olamaz. Bunun en iyi göstergesi olarak da geri dönüşü olmayan en büyük ceza idam cezası dahi kaldırılmış ve süreli cezaya dönüştürülmüştür. En fazla müebbet ceza ile sınırlandırılmıştır. Müebbet ceza süresiz gibi görünse de 5-10 yılda bir çıkarılan bir af ile ceza bitebiliyor. Ama yoksulluk nafakası ile ilgili yasalarda bireylerin evlenmek kadar boşanma gibi en doğal bir hakkını kullanması sonrası ömür boyu yoksulluk nafakası ödemesi hak mıdır? Hak diyenlere yazıklar olsun, lanet olsun. Boşanma sonrası karar verilen yoksulluk nafakası 1988 yılına kadar bir yıl iken, dinimizce de iddet süresi ile sınırlı olan nafaka sorumluluğu 3-4 ay sonra otomatik olarak kaldırılmasını emrettiği halde neyin kinidir bu erkeği veya mağdur bireyi ömür boyu cezalandırmak? İktidarlar istedikleri yasaları bir gecede oldu bittiye getirip, çıkartmalarına rağmen on binlerce mağdurun kanayan yarası yoksulluk nafakası yasasını ne zaman süre sınırı getirecek? Ne zaman yasa değişikliğini gerçekleştirecek? Çocukları avuturcasına kandırılmaktan bıktık usandık artık!!! Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası Sayın Cumhurbaşkanı ilk 100 günlük eylem planı içinde söz verdiği halde bugüne kadar ikinic yüz gün, hatta üçüncü yüz günlük zaman geçmesine rağmen ve iktidarın milletvekillerince ve bakanlarınca sık sık çıkıp sorunu çözüyoruz derken ne demek istiyorlar acaba? Sorunu mu çözüyorlar, yoksa pantalonun uçkurunu mu çözüyorlar? Yeni cinnet ve cinayet sahnelerini yaşamamak ve yaşatmamak iktidarın alacağı çok önemli kararın bir an önce çıkartılmasını istiyoruz. Atla deve istemiyoruz, haklarımızın bizlere teslim edilmesi için karar bekliyoruz. Nafaka kesinlikle evlilik süresi kadar veya yarısı kadar olması hakkaniyetli olamaz. Nafaka bireyin kendini boşanma sonrası hayata hazırlayabilmesi için yeterli bir zaman nafaka alması uygun olmakla birlikte bunun mutlaka sınırlandırılması mutlaktır. Yıllardır yüzünü dahi unuttuğumuz kadına ömür boyu nafaka ödemek hak değil, hırsızlıktır. Yoksulluk nafakasının acilen bir ila en fazla 3 yıl ile sınırlandırılmasını, eğer mağduriyet devam ediyorsa devletin sosyal yardım kapsamı kapsamında desteklemesini veya mağdur bireyi çalışmaya yönlendirmesini, denetimleri sıklaştırmasını, evlilik dışı birlikte yaşayan binlerce kul hakkı hırsızların önünü kesmesini bekliyoruz. Beklemeyin artık, bir an önce yasayı çıkartın.  KAMİL SÜREN


 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - İYİ PARTİ AYDIN’DA COŞUYOR.

02-07-2020 - 12:49

 
2 - ULUSAL YAS İLAN EDELİM. BAYRAKLARIMIZI YARIYA İNDİRELİM.

29-02-2020 - 00:31

 
3 - DEPREME HAZIRMIYIZ?

08-02-2020 - 10:05

 
4 - İYİLERE BAŞARILAR!!!

30-01-2020 - 02:13

 
5 - SAYIN VALİMİZİN FIRÇASI

11-01-2020 - 21:46

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 58 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
Aydın Hava Durumu

Çarşamba Sıcak Sıcak 38°C 23°C

Perşembe Sıcak Sıcak 40°C 23°C

Cuma Sıcak Sıcak 41°C 24°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 37 √ Toplam : 85 - Başarı Buluyorum.
% 43 √ Toplam : 100 - Başarısız Buluyorum.
% 22 √ Toplam : 51 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim