Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
BAFA GÖLÜNE CAN SUYU VERİLDİ
BAŞKAN ATAY İMAMOĞLUNA MORAL DESTEĞİ VERDİ
ADÜ HABER 156 SAYISI OKUYUCU İLE
AYDIN’DA SULAMA SEZONU TAMAMLANDI
İYİLERİN VE CESURLARIN HAREKETİ ÜÇÜNCÜ


Aydın Haber Merkezi - Yalancının Mumu
Yalancının Mumu BU YAZININ EKLENME TARİHİ 13-10-2020 / 21:36 | BU YAZI TOPLAM 122 KEZ OKUNDU.
   
DOBRA DOBRA
huseyinoguz@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YALANCININ MUMU

Bir Musibet bin nasihatten evladır derler ya, bu her konu için doğru olmayabilir. Kimileri kendilerine bir konu izah edilirse, ikna olduğu müddetçe, başına bir bela gelmeden konuyu kabullenir. Bu her konu hakkında geçerli sayılabilir. Ben her zaman söylerim, keşki delikanlı çağımda insanlar bana ‘şu sigarayı içme, sağlığın için zararlı ‘ demiş olsalardı, derhal olmasa da, kabul eder, o zamanda bu meretten kurtulurdum. Hoş yaşayarak ne kadar zararlı olduğunu idrak ettiğim anda, bu zararlıdan hemen kurtulmuştum. Daha sonra sigarayı bırakmanın etkilerini görmeye başladım. Ciğerlerim daha fazla oksijen  kullandığı için çok çabuk acıkıyordum. Aklıma geldiği müddetçe canım yemek çekti. İştahım arttı. Vücudum genişlemeye başladı. Giysilerime sığmadığımı anladığımda, hemen basküle koştum. 10 kilo fazlam olduğunu görmüştüm. 
 
Olsun bir musibetten kurtulmuştum.  Hani nasihat olsa bunu yapabilir miydim? Bilmiyorum. Bu benim kendi sağlığım için gerekliydi. Bir başkası için olsa, bir kere nasihat edersiniz. Anlarsa ne âlâ, anlamazsa, üzerinde hiç durmazsınız. Nede olsa size gelecek bir zarar var mı, ona bakarsınız.  Günlük yaşamda da bir çok konu ile karşılaşmamız sonucunda vereceğimiz tepkilerde, aklı kullanmak gerekir. Hatta karşımızda bulunan insanı bilgisiz düşünüp, yanlış bilgi vermemek en doğrusu. 
 
Ancak bazı insanlar telkin edilmeye yatkındır. Bu nedenle yanlış olanın, doğru olduğuna ikna ederseniz , bu yanlış bilgileri mesnetsiz savunmaya çalışırlar. İşte o zaman konu mecrasından çıkar. Hele kendini bilge zanneden birisini bir konuda ikna ederseniz, bu yanlış bilgiyi, başlar etrafına yaymaya. Bu gerçekleri her gün bir çok yerde görmekteyiz. 
 
Bilhassa siyasiler bu girdabın içine düşerler. Her gün gündemde kalmak için büyük çaba sarf eden bu siyasiler, medyanın haberlerinde yer almak için akla başa gelmeyen yollara başvururlar. Hatta kurdele kesmek için yarışırlar. Çalışan bir fabrikayı tekrar açıp ekranların karşısında geçip ‘ sanayide yatırım yapılmakta, 2.5 milyon işsize yeni iş sahası açmaktayız’ diyerek, insanların gözlerinin içine utanmadan bakarlar. Hatta ekranlarda fikirlerini savunacak yapay gazetecileri, Araştırma yayını veya kitabı olmayan Üniversite Rektörü profesörleri, Hukukçuları parayla tutarak,  bu fikirlerini kendi fikirleri gibi savundururlar. Hatta bu insanlar icraatlarını hukuksal bir dayanağa bağlamak için, bilim kurulları bile kurup, kararlar aldırırlar. Ancak bu kararları kendi düşüncelerine göre değişik yorumlayıp, uygulamazlar. Kendi bildiklerini okurlar. 
 
Buna da Demokrasi diyerek, dikta rejiminin anlamını saptırırlar.‘Kamu oyuna sorduk,  aldığımız cevaba göre icraat yaptık,’ diyerek, ülkedeki baskı rejiminin Demokratik olduğuna, halkı inandırmaya çalışırlar. 
 
Bu yılın başından beri 2020 yılı erken seçimin bir habercisi olacak ve erken seçimin kaçınılmaz olduğunu herkese söyledim. Hala bu inancım var. Hatta bu günlerde sadece ben değil bir çok insan erken seçimi dile getirmekte. Neden olduğu açık ve belirgin bir resmin içinde. Maliye ve Hazineye bakan Hükümet yetkilisinin verdiği rakamlar her gün değişmekte, tutarlı olmaktan çok uzak kalmakta. Bir kere yalan söylediğinizi toplum anladığı zaman, artık size inanan insan kalmaz. Damat konuştuğu zaman halk gülmekte. Geçen sene büyümeyi anlatan 5 Tepenin Damadı ‘ 2.5 milyon işsize iş sahası planlandı’ diye 1 sene evvel konuşan bu adam, bu gün işsiz ordusuna 1.8 milyon insanın katıldığını görmezliğe gelmekte.  2018 senesi işsizler ordusu  3.537 milyonla %11.9 ken,  2019 yılında bu değer 4.469 a çıkması sonucunda işsizlik %13.7 geldiğini görmezliğe gelen bir Hükümet bulunmakta.  
 
Sadece dolar kuru ile ilgilenmeyen Maliye Bakanlığı mı bu durumda? Sağlık Bakanlığını düşünün, başında siyasi olmamasına rağmen 5Tepeden emir alan ve bir Bürokrat gibi davranan Doktor bey. Pandemi sürecinde verdiği onlarca turkuaz verilere, önce güvencimiz vardı, sonra yanlış olduğu ortaya çıkınca, ters geri döndü. Gerçekleri toplumla paylaşacağını ifade etti. Bundan sonra hangi sözüne inanırız biz?  
 
Milli Eğitim Bakanı olarak atanan ve de bir okul sahibi olan Bakanın dirayetsiz yönetimini seyrederken içim acımakta.  Bir nesli kaybetmek üzereyiz. Düşmanlarımızın en fazla istediği durum, bu durum. Bir neslin eğitimsiz kalması ve 19 senedir yıpranan eğitim sisteminde çöken bir MAARİF. Buna alet olup, kötü anılmak hepsinden beterdir. Bu yıl 1,511 milyon ilk okula başlayacak çocuk bulunmakta. 7 yaşında bu çocukların yaşayacağı psikolojiyi tahmin edin. Ne kadar derin bir iz bırakacak, ve karşınızda kararında tutarsız bir Bakan. 
 
Tarım ve Orman konusunda ise tam bir kaos yaşanmakta. Sadece bir konuyu ele alalım. Pamuk yetiştiren bir Ege bölgesi, Çukurova, Harran, ve Iğdır’da yetişen yerli pamuğumuzu desteklemeyen bir bakanlık, Yunanistan’dan pamuk ithal ettirmesini anlamakta güçlük çekmekteyiz. Toplam 1 milyon ton pamuk ithal eden Türkiye, bunun 160 bin tonunu Yunanistan’dan temin edip, Yurdum insanı yerli pamuk ekicilerini  desteklemeyen zihniyete aşina değiliz diye biz sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına. 
 
 
Metin Atamer

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - YALANCININ MUMU

13-10-2020 - 21:36

 
2 - TÜRKİYE NEDEN KRİZE GİRİYOR?

24-09-2020 - 16:14

 
3 - EĞİTİM Mİ? COVİD-19 ‘MU? SAVAŞ MI?

11-09-2020 - 02:22

 
4 - ARTIK HERKES BİLİYOR Kİ BAKAN KOCA YALNIZ!

05-07-2020 - 23:41

 
5 - AYDINLI İYİ DOSTLARA MEKTUP

10-06-2020 - 18:18

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 66 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
Aydın Hava Durumu

Perşembe Kuvvetli Sağanak Kuvvetli Sağanak 22°C 13°C

Cuma Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 25°C 14°C

Cumartesi Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 23°C 11°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 35 √ Toplam : 126 - Başarı Buluyorum.
% 44 √ Toplam : 157 - Başarısız Buluyorum.
% 23 √ Toplam : 82 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim