Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Koçarlı MYO Kariyer Günleri Gerçekleşti
ADÜ İLE KENT A.Ş ARASINDA İŞ
EFELERDEN EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR
Yerli ve milli iletişim platformlarının kullanılması
Kanser Hastaları da Korona Virüs Aşısı


YAVUZ: TÜRKİYE HEDEFİNE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR - SİYASET - Aydın Haber Merkezi
 
YAVUZ: TÜRKİYE HEDEFİNE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 21-01-2020 / 23-41

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
YAVUZ: TÜRKİYE HEDEFİNE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR

 

AK Parti Kuşadası ilçe teşkilatının dün gerçekleştirilen ilçe danışma meclisi toplantısına katılan Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, iç ve dış siyasetin yanı sıra yerel siyasete de değinirken çok önemli konularda açıklamalar da bulundu. AK Parti’nin 2002’den bu yana her alan da dev atılımlar ile çok büyük işleri hayata geçirdiğini belirten Yavuz, şahlanan ve her geçen gün büyüyen Türkiye’nin 2023 hedefine emin adımlarla yürümeye devam ettiğini ifade etti.

 Parti içi istişarelerin önemine değinen Yavuz yaptığı konuşma da, ‘‘ Gerçekleştirdiğimiz bu istişarelere parti olarak çok önem veriyoruz. Partimizin ana omurgası istişareden geçiyor. 18 yıllık iktidarımız süresince bu istişareyi çok iyi kullandık. Bundan sonra da devam edeceğiz.’’ dedi.

 

TÜM SALDIRILARI GÜÇLÜ LİDERİMİZ VE AZİZ MİLLETİMİZ SAYESİNDE BERTARAF ETTİ 

Türkiye’nin kıtalar arasında geçiş bakımından önemli bir nokta da olduğuna dikkat çeken AK Parti’li Yavuz,  ‘‘Biz zor coğrafya da yaşıyoruz. Bu zor coğrafya da siyaset yapmak, ülkemizin bekasını savunmak gerçekten kolay değil.  Bu coğrafyada emperyalist güçlerin her daim gözü oldu. Olmaya da devam edecek. Ama Allah’a şükürler olsun ki, güçlü, dik duran, vatanını ve milletini seven ümmetin ve milletin güvenini alan bir lidere sahibiz. Başkan Erdoğan dünyanın hedefinde olan bir lider. Sadece bu da değil, ülkemizdeki dış mihraklara bağlı kişilerinde hedefinde. Ülkemizin geleceğinin düşünmeden yeter ki Erdoğan gitsin diyen bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Başkan Erdoğan, 2023 hedeflerimizi ilk açıkladığında bir çok kesimi rahatsız etti. Ülkemiz bu hedeflere emin adımlarla yürürken özellikle son 9 yıldır pek çok saldırı ile karşı karşıya kaldık. Hamdolsun aziz milletimizin desteği ile bu saldırıları bertaraf ettik. Sokaklarımız artık kaosa teslim etmedik. Terör örgütüne boyun eğmedik, darbecilere geçit vermedik. Güney sınırlarımızın kuşatılmasına rıza göstermedik, ekonomiye vurulan darbeye tetikçilere teslim olmadık. Onların amaçları,  sağlam bir senaryo ile 2023 gelmeden, 2019’ da bize diz çöktürmekti. Gayeleri, 2019 Türkiye için bir yıkılış ve bir teslimiyet yılı olmasını sağlamaktı. Ama başaramadılar, asla başaramayacaklar.’’ dedi.

 

FAİZ LOBİSİNİN BELİNİ KIRARAK HIZLA VE GÜVENLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18. Yılını yaşadıkları siyasi iktidarlarının artık Dünyada Oyun Kurucu bir ülke olduğunu, icazet alan değil, yaptırımları olan bölgenin aksiyon alabilen devleti haline geldiklerini ve bundan rahatsızlık duyan mihrakların engelleme girişimlerinin hiç bir işe yaramadığını sözlerine ekleyen Yavuz, Sağlıktan Eğitime, Ulaşımdan Savunma Sanayine kadar hızlı gelişen Türkiye’nin Ekonomik verilerin de tüm saldırılara rağmen hızla ve güvenle istenilen düzeye ilerlediğini belirtti.

AK Parti’li Yavuz yaptığı açıklama da, ‘’ Artık kabuğuna sığmayan büyüme hedeflerini bir bir gerçekleştiren bir ülke olarak istediğimiz sonuca ulaşacağız. 2002 de her 100 liranın 85 lirasını Faize veren bir ülke halindeydik. Bugün ise 18 yıllık Ak Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın azimli çabaları ile 100 liranın sadece 17 lirası faiz olarak ödeniyor. Bu fark ne oluyor diyorsanız. İşte biz bu aradaki farkı hizmete veriyoruz. Faiz lobisine değil. Bizim İktidarımız Faiz Lobisinin Belini Kırdı. Bu farkı nereye verdiğimize birkaç örnek vermek gerekirse, eskiden öğrencilerimizin kitaplarını alabilmek için kırtasiyelerin önlerinde kuyruklar oluştururduk. Olmayan kitapların siparişini verir farklı yerlerden temin edilmesini beklerdik. Oysa şimdi öğrencilerimiz sınıflarına girdiklerinde kitapları önlerinde oluyor. Okul ve öğretmen sayımızı arttırdık. Özel eğitim İhtiyacı olan öğrencilerimizin imkanları sağlanıyor. Sağlıkta insanımıza verdiğimiz önemi biliyorsunuz. Ülke olarak sağlıkta büyük atılımlar yapıldı. Ulaşımda 2002 den bu yana 750 Milyar TL yatırım yaptık. İstanbul havalimanı için yanlış yaptınız, firmalara peşkeş çekiyorsunuz dediler. Bakın 9. Ayın sonunda taahhüt ettiğimiz yolcu sayısını geçtik. Şimdi devletimize garanti ettiğimiz yolcu sayısından fazla olduğu için devletimize ek ödeme yapacaklar. Şimdi de kanal İstanbul’u istemiyoruz diyorlar. Başkan Erdoğan’ın çok güzel ve ülkemiz için önemli bir bu proje. Bakın bu proje aslında Osmanlı padişahlarının da hayaliydi. Çok eskiye gitmeye gerek yok, merhum Ecevit’in de hayaliydi. Bu CHP ne hikmetse, onun sadece şapkasına sahip çıktılar. Ama nasipse bize nasip olacak. Önümüzdeki yıllarda göreceksiniz geçişle ilgili hem bize gelir kaynağı olacak, hem şehrin güvenliği için önemli olacak. Kurulacak köprüler ile yol trafiğini de rahatlayacak. Tarım ülkesiyiz. İlimiz en büyük kaynaklarından biri. Tarımla ilgili devamlı çiftçi battı etti diye konuşuyorlar.  Bu yıl Tarıma 22 Milyar lira kaynak ayırdık. Dünyanın hiçbir ülkesinde tarıma bu kadar kaynak ayrılmıyor. Ülkemizde kullanılan tohumun %96 sını biz kendimiz üretiyoruz. Dünya da 2019 da ihracatta hızla yükselen ülkeler arasında 7. Sıradayız. Savunma sanayimiz için önceden ithal ederek dışarıya ödüyorduk. Oysa şimdi kendimiz üretiyoruz ve artık biz ihraç ediyoruz.’’ dedi.

ISRARLA SÖYLÜYORUM : MUSTAFA KEMAL’İ CHP’DEN KURTARMALIYIZ

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Türkiye’nin dünya genelinde sözü olan güçlü bir ülke olduğunun altını çizen Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, ‘’Önceden karşılarında ceketimizi iliklediğimiz ülkelere bakın şimdi Başkan Erdoğan’ın karşısında ceketini ilikliyor.  Ayağa kalkan şahlanan bir Türkiye var. Bundan rahatsız oluyorlar. Onlar için kolay değil tabi. Meclis çalışmalarımızda ülkemizin şahlanışını yadırgayanları da tanık oluyoruz. Ülkemizin menfaatine ne zaman bir şeyi hayata geçirmek istesek, muhalefette HDP ne diyorsa, İYİ Parti’de aynısını söylüyor. Ve ne yazık ki, Mustafa Kemal’in kurduğu CHP’de aynısını söylüyor… Önceden de çok kez belirttim. Bunun altını çizerek ısrarla bir kez daha belirtiyorum. Mustafa Kemal’i CHP’den mutlaka kurtarmamız gerekiyor. Son zamanlar da Parlamenter sisteme dönmek için yoğun bir şekilde uğraşıyorlar.. Aslına bakarsanız parlamenter sisteme dönüldüğünde en çok bizim işimize yarar. Mevcut milletvekili sayımızı 40 – 50 sayı arttırırız. Ama parlamenter sistem ülkemizin bekası için iyi değil.

 

ÇEVRECİYİM DİYEN HANIMEFENDİ ÖNCE ÇEVREYE DUYARLI OLSUN ARITMLARI YAPSIN

Son günlerde Aydın gündemini meşgul eden konulara da değinen Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin YAVUZ,  üretemeyen verdiği sözleri ve vaatleri yerine getiremeyen bir yerel yönetim anlayışı ile karşı karşıya olduklarını ifade etti. Yavuz yaptığı açıklama da, ‘’Didim’de Organize balık çiftlikleri ile ilgili bir çalışma yapılmak isteniyor, mevcut belediye hemen vatandaşları organize etmişler orada hemen bir istemezuk diye tutum sergiliyorlar. Öncelikle bir bakalım burada ne yapılmak isteniyor bu çalışma Didim Turizmine ordaki hemşehrilerimize zararı olacak mı yada faydalı olacakmı bir araştırılsın bir sonuçlansın. Biz Didim’li hemşehrilerimizin veya Didim Turizmine zarar verecek bir şey olmasına müsaade eder miyiz. Bakın Jeotermaller ile ilgili akredite edilmiş bir firma tarafından hazırlanan rapor mart ayı içerisinde açıklanacak. Ama ne hikmetse, Jeotermallerin zararlı olduğu konusunda algı yaratıp duruyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı hanımefendi çevreci olduğunu ifade ediyor. Madem bu kadar çevrecisiniz, siz taahhüt ettiğiniz arıtmaları bu zamana kadar yaptınız mı. Menderes nehri halen neden kirleniyor. Arıtmalardan dolayı kirlenen Menderes nehri ile ilgili İl Çevre Müdürlüğümüzce, Büyükşehir Belediyesine o kadar cezalar kesildi. Büyükşehir Belediyesi ise ne yaptı, arıtma yapacağı yerde vatandaşa yüksek fiyatlarla sattığı sudan elde ettiği paralar ile bu tahsil etti. Bakın, Sarıçay barajı için ilk kazma vuruldu. 2014 de Çerçioğlu burayı ben yapacağım dediğinde keşke bu izni ona vermeseydik. Biz başlasaydık, şimdiye çoktan yapmıştık. Ama biz yapıyoruz. Allah’ın izni ile Kuşadası ve Söke’nin 50 yıllık içme suyu problemini çözmüş olduk. Kuşadası’ndaki Tariş alanı ile ilgili, büyükşehir belediye başkanı 24 milyon lira civarında bir tutarla burayı satın aldı. Anket yaptırdı, yeşil alan yapılacağını belirtti. Ama ne oldu da bu çevreci başkan burayı yeşil alan yerine farklı bir proje ile değerlendirmeye çalışıyor bunu açığa kavuşturmak gerekiyor.’’dedi.

 

 

 


YAVUZ: TÜRKİYE HEDEFİNE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR : Google'da Ara
YAVUZ: TÜRKİYE HEDEFİNE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  İYİ PARTİ AYDIN İL


         İyi Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, görevine yapmaya çalışan basın mensuplarına yapılan saldırıyı kınadı. Başkan Demirci yaptığı yazılı a&c

  DEVA PARTİSİ KONGRESİ ANKARA’DA TOPLANDI


         DEVA Partisi’nin 1’inci Olağan Kongresi, “Türkiye’nin DEVA’sı hazır” sloganıyla Ankara’da başladı. Pandemi koşulları n

 
Aydın Hava Durumu

Cumartesi Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 14°C 7°C

Pazar Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 16°C 9°C

Pazartesi Kuvvetli Sağanak Kuvvetli Sağanak 16°C 10°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 34 √ Toplam : 175 - Başarı Buluyorum.
% 52 √ Toplam : 271 - Başarısız Buluyorum.
% 16 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim