Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
AYDEM TOKATTA AKINCI HES SANTRALINI AÇTI
İPTAL OLMAZ İSE BU SEFER OLACAK
EFELERDEN ÖRNEK ŞEFFAFLIK PROJESİ
BİLİM KURULU TOPLANDI DURUM CİDDİ!
GEKA YÖNETİM KURULU DENİZLİ’DE TOPLANDI


.CHP’Lİ BÜLBÜL:İDDİALAR FOS ÇIKTI - - Aydın Haber Merkezi
 
.CHP’Lİ BÜLBÜL:İDDİALAR FOS ÇIKTI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 22-05-2019 / 13-39

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
.CHP’Lİ BÜLBÜL:İDDİALAR FOS ÇIKTI

Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul seçimlerini iptal gerekçesi tartışmalarına Aydın CHP Milletvekili Süleyman Bülbülden eleştiri geldi.

Bülbül, “Çalınan oy değil, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası” dedi. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerinin iptaliyle ilgili açıkladığı gerekçeli kararında oy çalma iddialarının fos çıktığını belirti.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, avukat sıfatıyla yaptığı değerlendirmede YSK’nın gerekçeli kararında İstanbul seçiminin iptaliyle ilgili hukuken geçerli ve somut bir gerekçe ortaya koyamadığını iddia etti.  Bülbül, “Anlaşılan YSK’nın iptal kararı veren 7 üyesi 18 günden beri iptale haklı bir gerekçe aramış ama bulamamış ve gerekçeli kararı iki temelsiz gerekçeye dayandırmışlardır. Birinci gerekçe 754 sandıkta yasaya rağmen kamu görevlisi olmayan sandık kurul başkanlarının görevlendirilmesi, ikinci gerekçe ise 108 sandıkta sayım döküm cetvelinde imza bulunmamasıdır” ifadelerini kullandı.

Açıklanan 250 sayfalık gerekçeli kararın 12 sayfasının AKP’nin başvurusu, 86 sayfasının ilçe secim kurullarına giden, 102 sayfasının ise ilçe seçim kurullarından gelen yazılardan oluştuğunu belirten Bülbül, “Bu karar her ne kadar 250 sayfalık bir karar olarak görünse de iptalden yana karar veren YSK’nın 7 üyesi sadece 12 sayfalık bir gerekçe yazmıştır. Bu 12 sayfalık iptal gerekçesi özü itibariyle AKP’nin itiraz dilekçesinin özetidir. Buna karşılık YSK’nın kararının Seçim Kanunu ve YSK kararlarına aykırı olduğunu belirten 4 üyenin 38 sayfa muhalefet şerhi vardır. İptal gerekçesinde oy çalmaya ilişkin hiçbir gerekçe olmadığı gibi kısa kararın dışında gerekçeler üretilmeye çalışılmıştır. AKP’nin iddia ettiği gibi oyların çalındığı ya da bunun organize bir iş olduğu yönünde tek bir cümle yoktur. 250 sayfa denilen gerekçeli kararın içi tabiri yerindeyse fos çıkmıştır. AKP sözcülerinin beyanlarının kopyasından ibaret hukuki dayanaktan yoksundur” dedi.

"OY DEĞİL,  MAZBATA ÇALINDI"

CHP’li Süleyman Bülbül,  “Üzülerek belirtmek isterim ki YSK’nın 7 üyesi yazdıkları 12 sayfalık gerekçede var olan seçim hukuku ve YSK içtihat ve genelgelerini bir kenara koyarak kendi kendilerini inkar etmişlerdir. Kararda AKP’lilerin iddiası olan çalınan oy iddiası kanıtlanmamış ama İstanbul Büyükşehir Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası çalınmıştır. İnanıyoruz ki, 23 Haziran’da İstanbul’da seçmen emaneti Ekrem İmamoğlu’na geri verecektir. 23 Haziran’da her şey çok güzel olacak ve demokrasi mutlaka kazanacaktır." dedi.


.CHP’Lİ BÜLBÜL:İDDİALAR FOS ÇIKTI : Google'da Ara
.CHP’Lİ BÜLBÜL:İDDİALAR FOS ÇIKTI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  .CHP’Lİ BÜLBÜL:İDDİALAR FOS ÇIKTI


         Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul seçimlerini iptal gerekçesi tartışmalarına Aydın CHP Milletvekili Süleyman Bülbülden eleştir

  SAVAŞ’DAN 50 BİN KİŞİYE İSTİHDAM


           Cumhur İttifakının Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş İncirliova’da seçim koordinasyon merkezinin açılış t&ou

 
Aydın Hava Durumu

Pazar Sıcak Sıcak 42°C 25°C

Pazartesi Sıcak Sıcak 37°C 25°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 23°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 45 √ Toplam : 85 - Başarı Buluyorum.
% 47 √ Toplam : 87 - Başarısız Buluyorum.
% 9 √ Toplam : 17 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim