Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Yerli ve milli iletişim platformlarının kullanılması
Kanser Hastaları da Korona Virüs Aşısı
Kentsel dönüşüme imar engeli koydular
Sendika bir yerel gazetede daha sözleşme
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor


Baş: Bilim adamlarını dikkate alalım - SİYASET - Aydın Haber Merkezi
 
BAŞ: BİLİM ADAMLARINI DİKKATE ALALIM
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 20-11-2020 / 23-49

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
 Baş: Bilim adamlarını dikkate alalım

“Deprem konusunda yapılması gerekenleri bilim insanları ortaya koymalı, siyasiler de bunları hayata geçirmelidir." diyen BTP lideri Hüseyin Baş, "Kanal İstanbul gibi projelere milyarlarca dolar harcayacağımıza, öncelikle vatandaşımızı depreme karşı güven altına almamız lazım" dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hukukçu Hüseyin Baş, Türkiye’de hiç unutulmaması gereken konuların başında gelen deprem hususunda önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin fay hatları üzerinde oturan bir coğrafya olduğunu hatırlatan BTP lideri Baş, siyasetin liyakati ortaya çıkarma sanatı olduğunu ifade ederek, depreme hazırlık konusunda kararı siyasilerin değil bilim insanlarının vermesi gerektiğini kaydetti. BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şöyle konuştu: "Siyaset ve yönetim, liyakati ortaya çıkarma sanatıdır. Bu bağlamda bana göre deprem konusunda ne yapılacağı konusunu siyasilerin konuşması dahi yanlıştır. Problemler de zaten burada başlıyor. Bu konuda ne yapılacağına karar vermek bilim insanlarının, mühendislerin işidir. Onlar yapılması gerekenleri ortaya koyacak, siyasiler olarak bizler ise bunları hayata geçireceğiz. Topluma, siyasete, ülkeyi yönetenlere düşen budur. Siyasete düşen bilim insanlarının yapılması gerek dedikleri tam olarak yerine getirilip getirilmediğinin kontrol mekanizmasını harfiyen işletmektir. Bunu yaparsak hiçbir sorun kalmayacaktır."

Depreme hazırlık en önemli önceliktir

Türkiye’de birinci önceliğin depreme hazırlık konusu olması gerektiğine vurgu yapan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, bu konunun insan hayatını doğrudan tehdit eden bir konu olduğu için asla ihmal edilemeyecek ve ertelenemeyecek bir mesele olduğunu söyledi. BTP lideri Baş, "Türkiye’de önceliğimiz depreme hazırlıklar olmalıdır, çünkü vatandaşlarımızın hayatı söz konusudur. On binlerce kilometre yol yapsanız, yüzlerce havalimanı yapsanız, onlarca kanallar da açsanız, depremde yitirdiğimiz bir canı dahi geri getiremezsiniz. Bu yüzde biz deprem konusunda milletimizi koruyabilmek için alınması gereken tedbirleri erteleyemeyiz" şeklinde konuştu.

Can güvenliği her şeyden önemlidir

Kanal İstanbul gibi projelere harcanacak milyarlarca doların öncelikle olası depremlere karşı vatandaşların can güvenliğinin sağlanması için harcanmasının çok daha doğru olacağının altını programdaki konuşmasında çizen BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şunları söyledi: "Daha önce attığım bir tweet nedeniyle başka bir yayın organında bana Kanal İstanbul’la ilgili ne düşündüğüm soruldu. Dedim ki; ’Ben o tweeti Kanal İstanbul’u eleştirmek için atmadım’. Kanal İstanbul’un doğruluğu yanlışlığı da mühendislik, çevrecilik, şehircilik işidir. Benim elbette bu konuda bir fikrim var ancak, bu projeye karar vermesi gerekenler bu liyakate sahip olan bilim insanları olmalıdır. O yüzden biz buralara milyarlarca dolar harcayacağımıza, öncelikle vatandaşımızı depreme karşı güven altına almamız lazım. Bu bizim birinci sorunumuzdur."dedi.


Baş: Bilim adamlarını dikkate alalım : Google'da Ara
Baş: Bilim adamlarını dikkate alalım


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  İYİ PARTİ AYDIN İL


         İyi Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, görevine yapmaya çalışan basın mensuplarına yapılan saldırıyı kınadı. Başkan Demirci yaptığı yazılı a&c

  DEVA PARTİSİ KONGRESİ ANKARA’DA TOPLANDI


         DEVA Partisi’nin 1’inci Olağan Kongresi, “Türkiye’nin DEVA’sı hazır” sloganıyla Ankara’da başladı. Pandemi koşulları n

 
Aydın Hava Durumu

Perşembe Çok Bulutlu Çok Bulutlu 14°C 2°C

Cuma Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 14°C 4°C

Cumartesi Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 15°C 7°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 34 √ Toplam : 175 - Başarı Buluyorum.
% 52 √ Toplam : 271 - Başarısız Buluyorum.
% 16 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim