Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
9 TARIM İLACINA YASAK GELDİ
SEZGİNDEN DEMİRCİYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Didim’de deniz dibinde temizlik yapıldı
BÜLBÜL DENİZLİ OTOYOLUNDAKİ VURGUNU AÇIKLADI
Sezgin, “Aydın Deprem Master Planı”nın oluşturulmasını


AYDINDA ’GÜÇLÜ GAZETECİ ÖZGÜR MEDYA’ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ - GÜNCEL - Aydın Haber Merkezi
 
AYDINDA ’GÜÇLÜ GAZETECİ ÖZGÜR MEDYA’ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 04-11-2019 / 12-39

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
AYDINDA ’GÜÇLÜ GAZETECİ ÖZGÜR MEDYA’ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

 Aydın’ın Efeler ilçesinde, "Güçlü Gazeteci Özgür Medya" konulu bir eğitim semineri düzenlendi.


Aydın Park Otel Salonun da İzmir Gazeteciler Cemiyetinin Türkiye Gazeteciler Sendikası ile ortaklaşa yürüttüğü AB Programının, Aydın Gazeteciler Cemiyetin işbirliğiyle düzenlenen seminerde, Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Göker Gülay, Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Hakan Tuncel, Av.Birgül Değirmenci ve Av. Gökhan Ersezen konuşmacı olarak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, basın sektörünün içinde bulunduğu darboğaza dikkat çekerek, “İşsizlik sıkıntısı sektörümüzde büyük boyutta. Yerelde birer ikişer, merkez medyada 40’ar 50’şer kişi çok da şık olmayan yöntemlerle bir anda işsiz kalabiliyor. Tebligatlarla bir anda gazetecilerin işine son verilebiliyor. Yerelde çok daha darbeli olan bir durum. Öte yandan Türkiye’deki 100’ü aşkın İletişim Fakültesi’nden her yıl 10  bine yakın mezunun, işsizliğin en yoğun olduğu sektörde yer bulabilme çabası var. Yaşanılan tablo içinde bu projeyi hazırlarken sektörün güçlenmesinin ve bu sorunlardan arınarak özgür, dayanışma içinde yaşamını sürdürülebilmesinin donanımlı ve güçlü gazetecilerden geçtiği savıyla yola çıktık. Bunu başaran gazetecinin meslek örgütleri içerisindeki çalışmaları da o denli güçlenecek ve nitelikli gazetecilik yapma konusunda ivme giderek yükselecektir. Tek başlıkla değil, temelinde eğitim olan, işsiz gazetecilere de bir nebze de olsa katkıda bulunan bir program hazırladık. Sadece kentimizdeki değil bölgemizdeki gazetecilere de ulaşmayı hedefledik. Güçlü gazetecilik için yapılan bu çalışmada yer aldığınıza ve destekleri için Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Semra Şener’e çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener, genç gazetecileri eğitim çalışmalarına daha çok ilgi göstermeye davet ederek, “Hiçbir zaman eğitim anlamında her şeyi aldım, bitirdim diyemezsin. Basın büyük bir darboğaz içinde, gazeteciler stres altında çalışıyor. Ancak vazgeçmek dünyanın en kolay şeyi. Bizim sektörümüzün bu işin eğitimini almış, kalifiye, işini iyi yapan gazetecilere ihtiyacı var. Gazeteler, cama ilan asarak muhabir aramaz. Çünkü bu özel bir meslek. Eğitimini almanız, deneyimini yaşamanız gerekiyor. Bu salonda bulunan meslektaşlarıma vazgeçmedikleri, bu işi daha iyi yapmak için gönüllüyüz, hala mesleğimizi çok seviyoruz, meslektaşlarınız olarak sizinle omuz omuza durmak istiyoruz duruşları için çok teşekkür ediyorum. Bu değerli proje için İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni kutluyorum. Bu tür projelerde işbirliğimizin devamını diliyorum” diye konuştu.

Proje Koordinatörlüğünü İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Dilek Gappi’inin yaptığı seminerde; Av. Gökhan Ersezen, ifade özgürlüğü ve gazetecilerin hakları konulu bir sunum gerçekleştirirken, Av. Birgül Değirmenci de medyada nefret söylemleri ve doğurduğu sonuçları hakkında da bilgi verdi. Seminerde Dr. Hakan Tuncel’in yeni nesil medya yayımcılığı sunumunun ardından Dr. Göker Gülay’da pazarlama iletişimi konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Düzenlenen eğirim seminerine, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener ile Aydın il genelin de basın mesleği görevini sürdüren kalabalık bir gazeteci grubu katıldı.


AYDINDA ’GÜÇLÜ GAZETECİ ÖZGÜR MEDYA’ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ : Google'da Ara
AYDINDA ’GÜÇLÜ GAZETECİ ÖZGÜR MEDYA’ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  YILIN İLK KURU İNCİRİ BORSADA


         Aydın’ın Ticaret Borsası tarafından düzenlenen sezonun ilk kuru inciri alım töreninde 6 üreticin incirleri 150 liradan alındı. Aydın Ticaret Bo

  SEZGİNDEN DEMİRCİYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ


         Aydın İYİ Parti Milletvekili Sayın Aydın Adnan SEZGİN Aydın binasına gelerek İl Başkanı Sayın Dentist Süleyman DEMİRCİ ve İl divan kurulu ile birlikte istişare

 
Aydın Hava Durumu

Cuma Sıcak Sıcak 39°C 24°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 39°C 23°C

Pazar Sıcak Sıcak 38°C 21°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 37 √ Toplam : 96 - Başarı Buluyorum.
% 40 √ Toplam : 104 - Başarısız Buluyorum.
% 24 √ Toplam : 60 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim