Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
9 TARIM İLACINA YASAK GELDİ
SEZGİNDEN DEMİRCİYE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Didim’de deniz dibinde temizlik yapıldı
BÜLBÜL DENİZLİ OTOYOLUNDAKİ VURGUNU AÇIKLADI
Sezgin, “Aydın Deprem Master Planı”nın oluşturulmasını


ÇİNE MYO 25.YILINI TÖRENLE KUTLADI - EĞİTİM - Aydın Haber Merkezi
 
ÇİNE MYO 25.YILINI TÖRENLE KUTLADI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 04-10-2019 / 23-39

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  
ÇİNE MYO 25.YILINI TÖRENLE KUTLADI

Etkinliğe, ADÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Cezmi Öncüer, Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Mehmet Aydın, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut,  Süleyman Pekgüzel’in ailesini temsilen Hüseyin Pekgüzel, Çine eski Kaymakamı Ahmet Boyacı, Çine eski Belediye Başkanı Celaleddin Kocaman, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cavit Kum, emekli öğretim üyelerimiz, kurum  müdürleri ile akademik-idari personel katıldı.

 

Sloganımızı Eğitimden Üretime Olarak Belirledik

Açılış konuşmasını yapan Çine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serkan Bakırcı, okulun bugüne kadar 11 farklı bölümde 2612 mezun verdiğini, halen 5 program, 659 öğrenci, 19’u akademik toplam 41 personel ile eğitim faaliyetlerine devam ettiğini belirtti ve "Okulumuz teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalara verdiği önem ile öne çıkan bir okuldur. Sloganımızı eğitimden üretime olarak belirledik. Okulumuz, kurulduğu günden bugüne bitkisel hayvansal üretim ve gıda işlemeye yönelik 15 farklı uygulama birimi sayesinde ülkemizde yaygın tüketilen birçok ürünü öğrencilerimiz ile Tarım ve Orman Bakanlığına ait izinler ve denetimler kapsamında, üreten bir okuldur." sözleri ile üretim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Akademik nitelik, yayın sayısı ve projeler hakkında bilgi veren Bakırcı, Çine MYO’nun yürüttüğü çalışmaların altında çok ciddi birimkimler olduğunu, akademisyenlerimizin ve idarecilerimizin okulumuzun çıtasını çalışmalarıyla yükselttiklerini belitti ve "Bizler de bundan sonra çizgimizi bozmadan çıtayı daha da yükselterek hem okulumuzu hem de Üniversitemizin ismini her platformda daha güçlü bir şekilde duyurmanın gayreti içinde olacağız." sözlerinin ardından emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek konuşmasına son verdi.

Mezun Olan Öğrenciler Çine’nin Tanıtım Elçisidir

25 yıl önce açılışını gerçekleştirdikleri Çine MYO’nun yıl dönümünde bir arada olmanının mutluluğunu yaşadığını ifade eden Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Cezmi Öncüer, Üniversitenin ilçelerde yapılanma öyküsünü anlattı. Öncüer, "Üniversitenin ilk yıllarında zor koşullarda çoğu zaman fedakarlıklarla yapılanmamızı gerçekleştirdik. Yörenin özelliğini de göz önünde bulundurarak meslek yüksekokullarını oluşturduk. Kuruluşumuzun ikinci yılında Yenipazar MYO ile Çine MYO ilçelerdeki ilk okullarımız oldu." dedi. Mezun olan öğrencileri, Çine’nin tanıtım elçisi olarak gördüğünü söyleyen Prof. Dr. Cezmi Öncüer, okulun kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Eğitimi ve sosyalleşmeyi bir üst seviyeye taşıyan Üniversiteler sayesinde ilçelerin ekonomik ve sosyal açıdan kalkındığını belirten Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine MYO’nun kampüs havasında bir okul olduğunu, gelişimi için ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade ederek emeği geçen diğer kurumlara da teşekkürlerini iletti.

Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları Kate Donets, Deniz Çağlar ve Özgür Elgün’ün sunduğu Trio Konseri’nin ardından Çine MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. İ. Bülent Helva, okulun kuruluşundan bugüne 25 yılını özetleyerek önümüzdeki dönemlerde geliştirilecek projeler hakkında bilgi verdi.

Çine MYO’nun kuruluşundan bugüne emeği geçenlerin duygu ve düşüncelerini paylaşmalarının ve şeref defterini imzalamalarının ardından 25 yılda gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulu faaliyetlerinin sergilendiği resim sergisi ziyarete açıldı. 

 
 ÇİNE MYO 25.YILINI TÖRENLE KUTLADI : Google'da Ara
ÇİNE MYO 25.YILINI TÖRENLE KUTLADI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  GENÇLİK KOLLARINDAN DANIŞMA HATTI


           Cumhuriyet Halk Parti Efeler Gençlik Kolları Üniversite adayları için danışma hattı açtı.   Tercih Danışma hattı ile gen&cce

  GENÇ MÜHENDİS ADAYLARINA 1 MİLYON


         Üniversite sınavında ilk 80 bine giren ve ilk 5 tercihinde maden, jeoloji veya cehver hazırlama mühendisliklerinden birini tercih eden ve yerleşen &ou

 
Aydın Hava Durumu

Cuma Sıcak Sıcak 39°C 24°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 39°C 23°C

Pazar Sıcak Sıcak 38°C 21°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 37 √ Toplam : 96 - Başarı Buluyorum.
% 40 √ Toplam : 104 - Başarısız Buluyorum.
% 24 √ Toplam : 60 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim