Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
ORMAN YANGINLARI AYDINA SIÇRADI
DATCA’DA KORKUTAN DEPREM
İYİ PARTİLİ ADIYAMAN YANGIN OLAYLARINI DEĞERLENDİRDİ
Muğla-Akbelen Orman Nöbeti
GEKA’dan çiftçiye yarım milyonluk destek


‘Askıda Yemek’ ve ‘ADVAK Bursu’ ile Eğitime Tam Destek - EĞİTİM - Aydın Haber Merkezi
 
‘ASKIDA YEMEK’ VE ‘ADVAK BURSU’ İLE EĞİTİME TAM DESTEK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 17-12-2019 / 23-19

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  
‘Askıda Yemek’ ve ‘ADVAK Bursu’ ile Eğitime Tam Destek

 

Üniversitemizde Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in talimatıyla 2 yeni uygulama başlatıldı. İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilerimiz, ‘Askıda Yemek’ ve ‘ADVAK Öğrenci Destek Bursu’ uygulamalarıyla yemekhanelerimizde hem ücretsiz yemek yiyecek hem de öğrencilikleri boyunca burs ile öğrenim hayatlarını sürdürebilecek.

İhtiyaç Sahibi Öğrencilerimiz Yemeklerini Ücretsiz Yiyecek

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR öncülüğünde başlatılan “Askıda Yemek” uygulamasıyla maddi güçlük çeken öğrencilerimiz hayırseverlerin bağışlarıyla öğle yemeklerini üniversitemiz yemekhanelerinden ücretsiz olarak yiyebilecek. 16 Aralık 2019 tarihinden itibaren başlatılacak uygulamayla hergün ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ücretsiz yemek verilecek. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir yaptığı açıklamada, kültürümüzde en önemli unsurlardan biri olan yardımlaşmanın önemini vurgulayarak; “Kültürümüzde bizler millet olarak açları doyurmuş, düşkünleri giydirmiş, çeyizsiz kızlarımızı evlendirmiş, konuklarını dinlendirmiş ecdadın torunlarıyız. Peygamber Efendimiz ‘Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür’ buyurmuştur.  Nüfusun çoğaldığı, şehirlerin büyüdüğü bu iklimde; imkân sahiplerinin ihtiyaç sahiplerini bulması ne yazık ki zorlaştı. Bu dönemde bireysel olarak hayırlı hizmetleri ifa etmek oldukça güç. Biz bu konuda üzerimize düşeni yapıp ilk adımı atıyoruz; hayırseverleri ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek olmaya davet ediyorum. Hepimiz öğrencilik dönemlerimizde ekonomik sıkıntıları yaşadık, şimdi o sıkıntıları biraz hafifletmek adına öğrenci kardeşlerimize destek olmak zamanı.  Yoksullarla, mazlumlarla, gariplerle dayanışmasını artıran, ihtiyaç sahiplerine el uzatan, kimsesizlerin kimsesi, mazlumların hamisi olan asil milletimizin tüm fertlerine şimdiden bu konuda teşekkürlerimi iletiyorum. Şükürler olsun ki muazzam bir ruh ve gönül zenginliğine sahip necip bir milletin evlatlarıyız” dedi. 

ADVAK Bursuyla Öğrencilerimizin Eğitimine Tam Destek

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için ADVAK üzerinden bir burs kampanyası başlattıklarını da belirterek mezunlarımızı ve hayırseverleri kampanyaya destek olmaya davet etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, yurdun dört bir tarafından Aydın’a gelen öğrencilerin aynı zamanda birer gönüllü kültür elçimiz olduğunu da belirterek, öğrencilerimizin aynı zamanda anne babaların Aydın’a emaneti olduğunu söyledi.  Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ““Anadolu’nun çeşitli illerinden ilim tahsili için şehrimize gelmiş, bir taraftan ders takibi yaparken diğer taraftan çeşitli işletmelerde part time çalışarak yetişkin rollerine hazırlanan binlerce evladımıza gelin bu destekle nefes aldıralım. Üzerimize düşeni yapıp, onlara el uzatalım. Aydınlı işinsanlarımızın ve hayırseverlerin cömertliğini biliyoruz, bu konuda katkılarını bekliyoruz. Yurt genelinde başlattığımız bu hayırlı kampanyalar için duyarlı vatandaşlarımıza şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Bağışlarınız için İBAN numaraları ise şöyle:

-ASKIDA YEMEK UYGULAMASI İÇİN BANKA HESAP NUMARASI

TR530001200953300016000421

ADVAK BURS UYGULAMASI İÇİN BANKA HESAP NUMARASI             

TR590001500158007309590147

 

 

 


‘Askıda Yemek’ ve ‘ADVAK Bursu’ ile Eğitime Tam Destek : Google'da Ara
‘Askıda Yemek’ ve ‘ADVAK Bursu’ ile Eğitime Tam Destek


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  ALDEMİR ADÜYOS EKİBİYLE BULUŞTU


         Adnan Menderes Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 13 Temmuz 2021 tarihinde Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavını (ADÜYÖS) gerç

  ADܒDE BUGÜN DARBELER MASAYA YATIRILACAK


         Darbeler ve Sosyolojik Etkileri Panel Panel, 14 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşecektir. Başlama Tarihi ve Saati 14 Temmuz 2021 Çarşamba -

 Aydın Hava Durumu

Perşembe Sıcak Sıcak 44°C 27°C

Cuma Sıcak Sıcak 42°C 28°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 37°C 24°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 32 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 58 √ Toplam : 447 - Başarısız Buluyorum.
% 11 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim