Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
BİLİM KURULU TOPLANDI DURUM CİDDİ!
GEKA YÖNETİM KURULU DENİZLİ’DE TOPLANDI
KUAFÖR VE BERBERLERE BELEDİYEDEN DESTEK
ADÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ “HEM EĞİTİYOR HEM
GERMENCİK BELEDİYESİNDEN PROJE DESTEĞİ


KAZDAĞLARINA SAHİP ÇIKMALIYIZ - ÇEVRE - Aydın Haber Merkezi
 
KAZDAĞLARINA SAHİP ÇIKMALIYIZ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 21-07-2019 / 12-57

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Cevre Haberleri  
KAZDAĞLARINA SAHİP ÇIKMALIYIZ

 

Aydın STK platformu Başkanı  Veli Tiryaki, son günlerde başta Aydın, Artvin, Kirazlı Atikhisar birçok  Havzada başlatılan çevre katliamlarına dilkkat çekmek bir basın açıklaması yaptı. 

Menderes havzasında; JES şirketlerinin vahşi üretim yapmaları sebebiyle Zeytin, İncir’ den sonrada Üzümdede % 70 e varan ürün kaybının Aydın için tehlike çanlarının çalmasının çok üzerine çıktığını yetkililerin görmesini bekliyoruz. dedi.

Kirazlı Atikhisar Havzasında yürütülen metalik madencilik faaliyetlerinin bölgede yarattığı büyük zarara karşı Aydındaki JESlerin açtığı tahribatın çok üstünde zarar verecektir.  “Kazdağları Hepimizin” kampanyasına katılıyoruz.

Hükümetin Orman ve kıyı alanlarına ek imar hakkı tanıyan turizm yönetmeliğinin yayınlanmasının ardından Fethiye Göçek başta olmak üzere Orman yangınları hızla artmıştır. İlginç yanı yangınlara THK uçaklarının müdahalesi engellenmiştir. Bu da bizleri sanki bu talan ve rantın organize olduuğunu düşündürmektedir. 

Tiryaki ‘‘Çevremizi ve çocuklarımızın geleceğini yok etmeye çalışan her türlü davranışın karşıstıklaında olacağız. Yöremizde ve çevremizde meydana gelen doğa düşmanı faaliyetleri engellemek için, hukuksal mücadelemizin yanında haklı tepkilerimizi dile getireceğiz’’dedi.

"ORMANLAR SERMAYEYE KAYNAK OLARAK SUNULUYOR"

Turizm Tesisleri Uygulama Yönetmeliği 6 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Hazırlanan 10 maddelik yönetmelikte amaç ve kapsam kısmında, "Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli turizm tesislerinin yüksek nitelikli hale getirilmesi için bu tesislerin plan, fen, sağlık ve sürdürülebilir çevre şartlarına uygun yapı ve yapılaşma koşulları ile projelendirilmesi" ifadeleri yer alırken bu projelerin orman ve kıyı alanlarına ek imar hakkı ile yapılması belirtildi. Yönetmelikten dört ve beş yıldızlı oteller ile dört ve beş yıldızlı tatil köylerinin faydalanabilecek. 

Tiryaki sözlerini şöyle sürdürdü; "Malesef bugün siyasiler ormanı ağaç olarak görüyor, "Ormanı istediğimiz yerde kurarız ama turizmi istediğimiz yerde yapamayız" şeklinde bir lafı vardı. Siyasiler binlerce yılda oluşan ordaki eko sistemi görmezden geliyorlar, Ülkemizde çok sık olarak değiştirilen Orman Mevzuatı ile orman alanlarının tahribatının önü açılmaktadır. son yapılan düzenlemeler ile orman statüsünde olan ancak Bakanlık tarafından yapılacak değerlendirme ile üzerinde ağaç varlığı olmayan alanların orman dışına çıkarılmasına yönelik çalışmalar ile çok kısıtlı olan doğal yaşam alanları, korunması gereken alanların yasalar ile tahribatının önü açılmaktadır. Orman Mevzuatında yapılan düzenlemeler, sanayi, madencilik, enerji projeleri, yapılaşma süreçleri ile son yıllarda büyük oranda yitirdiğimiz orman varlığımız, dikkatsizlik, sabotaj, enerji hatları vb. tesislerden kaynaklanan nedenler ile yok olmaktadır" dedi.

 

 

 

 


KAZDAĞLARINA SAHİP ÇIKMALIYIZ : Google'da Ara
KAZDAĞLARINA SAHİP ÇIKMALIYIZ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ÇEVRE

  YENİ BİR ÇEVRE SORUNUMUZ VAR


         Yüz Maskeleri ve Lateks Eldivenler Yeni Bir Çevre Sorunu Haline Geldi COVID-19 salgını, hava kirliliği ve sera gazı emisyonları söz konusu olduğund

  EKOLOJİ BİRLİĞİ’NDEN HAKSIZ CEZAYA TEPKİ


         Kuyucak ve Beyköy‘de JESlere karşı direnen yurttaşların sosyal mesafe bahanesi uydurularak para cezası kesilmesine yurt genelinde tepkiler y&uum

 
Aydın Hava Durumu

Perşembe Sıcak Sıcak 41°C 23°C

Cuma Sıcak Sıcak 39°C 26°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 40°C 24°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 46 √ Toplam : 85 - Başarı Buluyorum.
% 46 √ Toplam : 86 - Başarısız Buluyorum.
% 10 √ Toplam : 17 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim