Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
AVRUPA FİNALİNDE SON RAUND
ÖNALANDAN KARAR VERİCİLERİNE UYARI
SERVİS ARAÇLARINDA YÖNETMELİK İKİ YIL ERTELENDİ
ADÜ DE DEPREM KONFERANSI YAPILDI
ADÜDEN Yayın Hayatına Başlıyor


GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ - ÇEVRE - Aydın Haber Merkezi
 
GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 04-10-2019 / 22-52

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Cevre Haberleri  
GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ

 

Ak Parti Efeler İlçe başkanı Çağatay Gülaştı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Çağatay Gülaştı, Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada hayvanlara şefkat gösterilmesi çağrısında bulundu.

Gülaştının açıklaması şöyle:

        Yaşamı bir bütün halinde süregelen bir düzen olarak düşündüğümüzde hiç kuşkusuz bu anlamlı bütünün en önemli parçalarından birini de hayvanlar oluşturmaktadır. Evren yaratılırken, muhteşem bir denge ile yaratıldığı gözlemlenmektedir. bu dengenin oluşmasında hayvanların gerek biyolojik gerekse insan yaşamına sunduğu katkı elbette yadsınamaz.

      Bu bağlamda nasıl ki hayvanlar yaşamsal olarak insanoğluna muhtaçsa aslında bir anlamda insanoğlu da yaşamını sürdürürken hayvanların varlığına çok şey borçludur. Dünyadaki ekosistemin, yaratılıştaki kusursuz aslına uygun olarak devam etmesi hayvanların doğadaki yaşamlarının sürdürmesine bağlıdır. İnsan eliyle hayvanların yaşamsal alanlarına yapılacak olumsuz bir müdahale aslında bütün bir yaşamı olumsuz etkilemek anlamına gelmektedir. İster yaban hayatında ister şehir hayatının bir parçası haline gelmiş  olan evcil dostlarımız olsun bütün hayvanların yaşam hakları insanoğlu tarafından bir görev addedilerek korunmalı ve kolaylaştırılmalıdır. Bu bağlamda daha küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılanmalı ve onların canına da hürmet gösterilmesi gerektiği anlatılmalıdır. Bu bizim kültürel kodlarımızda zaten var olan bir bilinç düzeyidir. Merhameti olmayana merhamet olunmaz düsturunca günlük hayatımızda elsiz dilsiz yardımımıza muhtaç olan hayvan dostlarımıza daha fazla yer açmalı onların hayatına da merhamet ve şefkat eliyle dokunmalıyız.

HAYVANLARA MERHAMET HZ. PEYGAMBER’DEN MİRAS

        Şehir hayatı ile beraber sokak hayvanlarının zaman zaman bu yaşama adapte olmakta ne kadar zorlandığına da şahit olmaktayız. Bu sebeple şehirde ki hayvanların daha rahat ortamlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için belediyelerin bütçe ayırarak onların barınma ihtiyaçlarını düzgün yaşam alanları, barınaklar kurarak her türlü yaşamsal  ihtiyaçlarını gidermeleri gerekmektedir.  Hiçbir hayvan yardıma ihtiyacı varken kendi kaderine terk edilmemeli, her türlü ihtiyacı giderilmelidir. Bu konuda hizmet veren STK’lar her zaman desteklenmeli ve çalışmaları takdir edilmelidir. Yeryüzünde ayak bastığımız her coğrafyada bizim kadar hayvanların da rahat bir hayat sürdürmeleri en tabii haklarıdır. Unutulmamalıdır ki, hayvan hakları denildiğinde bizim toplumumuz için,yeni  oluşmuş bir bilinç değil, kedisi kucağında uyuduğu için hareket etmeyen Hz. Peygamber’den miras kalan bir merhamet düzeyi akla gelmelidir.

 


GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ : Google'da Ara
GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ÇEVRE

  EFELERDE SÜLFÜR KOKUSU VATANDAŞI TEDİRGİN


         Efeler’de akşam saatlerinde çevreyi saran pis koku vatandaşı tedirgin etti. Kokudan dolayı rahatsız olan ilçe halkı, sosyal medya üzerinden

  GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ


           Ak Parti Efeler İlçe başkanı Çağatay Gülaştı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü dolayısıyla bir basın açıklaması ya

 
Aydın Hava Durumu

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 31°C 16°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 29°C 17°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 28°C 16°C           YAZARLAR

           ANKET
Türkiyede Siyasi ETİK Yasasına İhtiyaç varmı?
% 58 √ Toplam : 24 - EVET
% 27 √ Toplam : 11 - HAYIR
% 17 √ Toplam : 7 - FİKRİM YOK
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim