Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
GIDA TERÖRÜNÜ DURDURACAK YASADA SONA GELİNDİ
EFELERSPOR ERKEN ŞAMPİYONLUĞU İLAN ETTİ
BARIŞ PINARINA AYDIN ÖZEL HAREKAT TİMİ
EFELERDE DENİZ ZEYREKE YOĞUN İLGİ
BAHCELİ GİTSİNLER VE BİR DAHA GELMESİNLER


GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ - ÇEVRE - Aydın Haber Merkezi
 
GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 04-10-2019 / 22-52

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Cevre Haberleri  
GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ

 

Ak Parti Efeler İlçe başkanı Çağatay Gülaştı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Çağatay Gülaştı, Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada hayvanlara şefkat gösterilmesi çağrısında bulundu.

Gülaştının açıklaması şöyle:

        Yaşamı bir bütün halinde süregelen bir düzen olarak düşündüğümüzde hiç kuşkusuz bu anlamlı bütünün en önemli parçalarından birini de hayvanlar oluşturmaktadır. Evren yaratılırken, muhteşem bir denge ile yaratıldığı gözlemlenmektedir. bu dengenin oluşmasında hayvanların gerek biyolojik gerekse insan yaşamına sunduğu katkı elbette yadsınamaz.

      Bu bağlamda nasıl ki hayvanlar yaşamsal olarak insanoğluna muhtaçsa aslında bir anlamda insanoğlu da yaşamını sürdürürken hayvanların varlığına çok şey borçludur. Dünyadaki ekosistemin, yaratılıştaki kusursuz aslına uygun olarak devam etmesi hayvanların doğadaki yaşamlarının sürdürmesine bağlıdır. İnsan eliyle hayvanların yaşamsal alanlarına yapılacak olumsuz bir müdahale aslında bütün bir yaşamı olumsuz etkilemek anlamına gelmektedir. İster yaban hayatında ister şehir hayatının bir parçası haline gelmiş  olan evcil dostlarımız olsun bütün hayvanların yaşam hakları insanoğlu tarafından bir görev addedilerek korunmalı ve kolaylaştırılmalıdır. Bu bağlamda daha küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılanmalı ve onların canına da hürmet gösterilmesi gerektiği anlatılmalıdır. Bu bizim kültürel kodlarımızda zaten var olan bir bilinç düzeyidir. Merhameti olmayana merhamet olunmaz düsturunca günlük hayatımızda elsiz dilsiz yardımımıza muhtaç olan hayvan dostlarımıza daha fazla yer açmalı onların hayatına da merhamet ve şefkat eliyle dokunmalıyız.

HAYVANLARA MERHAMET HZ. PEYGAMBER’DEN MİRAS

        Şehir hayatı ile beraber sokak hayvanlarının zaman zaman bu yaşama adapte olmakta ne kadar zorlandığına da şahit olmaktayız. Bu sebeple şehirde ki hayvanların daha rahat ortamlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için belediyelerin bütçe ayırarak onların barınma ihtiyaçlarını düzgün yaşam alanları, barınaklar kurarak her türlü yaşamsal  ihtiyaçlarını gidermeleri gerekmektedir.  Hiçbir hayvan yardıma ihtiyacı varken kendi kaderine terk edilmemeli, her türlü ihtiyacı giderilmelidir. Bu konuda hizmet veren STK’lar her zaman desteklenmeli ve çalışmaları takdir edilmelidir. Yeryüzünde ayak bastığımız her coğrafyada bizim kadar hayvanların da rahat bir hayat sürdürmeleri en tabii haklarıdır. Unutulmamalıdır ki, hayvan hakları denildiğinde bizim toplumumuz için,yeni  oluşmuş bir bilinç değil, kedisi kucağında uyuduğu için hareket etmeyen Hz. Peygamber’den miras kalan bir merhamet düzeyi akla gelmelidir.

 


GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ : Google'da Ara
GÜLAŞTI: BİZ BİR BİRİMİZE BORÇLUYUZ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ÇEVRE

  YASA DIŞI AVCILARA CEZA YAĞDI


         Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube  Müdürlü

  EFELERDE CAN’LARA SICAK YUVA


          Efeler Belediyesi kentteki hayvanlar için projeler üretmeye devam ediyor. Belediye son olarak sokakta yaşayan kedi ve köpekler için kul&uu

 
Aydın Hava Durumu

Pazartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 11°C 0°C

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 11°C 1°C

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 14°C 1°C           YAZARLAR

           ANKET
EFELER BELEDİYESİ YENİ LOGOSU EFELERİ TEMSİL EDİYOR MU?
% 8 √ Toplam : 5 - EVET EDİYOR
% 62 √ Toplam : 41 - HAYIR ETMİYOR
% 32 √ Toplam : 21 - ESKİ LOGO DAHA İYİYDİ.
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim