Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
TÜRKİYE İLAÇ KRİZİ İLE KARŞI KARŞIYA
GERGA ANTİK KENTİNDE İLK KAZI ÇALIŞMASI
AYDEM ’SIFIR ATIK BELGESİ’ ALMAYA HAK
EFELERDE EĞİTİME DEV ADIM
SALGIN YENİDEN ŞİDDETLENDİ


Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Konferansa katıldı - AYDIN - Aydın Haber Merkezi
 
KAMU BAŞDENETÇİSİ ŞEREF MALKOÇ KONFERANSA KATILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 26-12-2019 / 00-49

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Aydin Haberleri  
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Konferansa katıldı

 

Adnan menderes Üniversitesi tarafından düzenlenen, ‘Adalet Ombudsmanlık ve Üniversiteler’ konulu konferans, 24 Aralık 2019 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in ev sahipliğinde Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un teşrifleriyle gerçekleşen konferansa, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Erhan Yıldırım, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Aydın, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, il müdürleri, personel ve öğrenciler katıldı.

Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK), birey ile devlet arasındaki bir takım ihtilaflı konuları sonuçlandırmak üzere kurulmuş özel bir kurum olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Özellikle son yıllarda Kamu Başdenetçimiz Sayın Şeref Malkoç’un göreve gelmesi ile birlikte, Kurumun vatandaşımız nezdindeki bilinirliği daha da arttı. Kurum, idarenin hizmet kalitesinin yükseltilmesine, iyi yönetim ilkelerinin yerleşmesine, insan haklarının gelişmesine, hukukun üstünlüğünün sağlanmasına, hak arama kültürünün yayılmasına, şeffaf bir idari yapıya katkı sağladığı için Kamu Denetçiliği Kurumu son derece önemli bir görevi yürütüyor.” dedi. 

Ombudsmanlık Demokrasimiz ve Ülkemiz için Önem Taşıyor

Üniversitelerde de hak arama kültürünü yaygınlaştırmak için Ombudsmanlık Toplulukları kurulduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Burada başlıca amaç, hak arama kültürünün yaygın olduğu bir toplum ve hizmet standartlarının yüksek olduğu bir kamu yönetimi oluşması. Bu bilincin yaygınlaştırılması hem demokrasimiz hem ülkemiz için önem taşıyor.” sözleriyle Kamu Denetçiliği Kurumunun işlevine dikkat çekti.

KDK tanıtım filminin izletilmesinin ardından Üniversitemizin adını taşıdığı Merhum Başbakan Adnan Menderes’i anarak konuşmasına başlayan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi öğrencilerinin şanslı olduklarına dikkat çekerek üniversitelerin, ülkelerin gelişmişlik düzeylerinde oynadığı önemli role işaret etti.

Üniversiteler Geleceğin ve Refahın Köşe Taşlarıdır

Dünyada refah seviyesi yüksek ülkelerin gelişiminin temelinde üniversitelerin olduğunu belirten Şeref Malkoç, üniversitelerin toplumun yol göstericisi olduğunu vurguladı ve “Üniversiteler ilim yuvalarıdır, kalkınmanın öncüsü, geleceğin ve refahın köşe taşlarıdır. Türkiye’de 207 tane üniversite var. Ülkemizin geleceği, umudu olarak bu üniversitelere görüyoruz.  Üniversiteler şehrin tarımıyla birleşmeli, sanayisine güç vermeli,  şehirde kültür, sanat, edebiyat alanlarında öncülük yapmalı.  Bunların Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde önemli ölçüde gerçekleştiğini biliyorum.” dedi.

Ombudsmanlığın Temelinde Adalet Vardır

İnsanın huzuru, refahı, mutluluğu için adaletin ana koşul olduğunu ifade eden Şeref Malkoç, dünyadaki tüm özgürlük ve demokrasi hareketlerinin temelinde adalet duygusunun olduğunu vurguladı. Malkoç “Ombudsmanlığın temelinde de adalet vardır. Adaleti insan temin edecektir. Ülkemiz son 15 yılda sağlık, ekonomik, ulaşım, bilim, sanat, spor, kültür, siyasette, özelliklede eğitim alanında önemli mesafeler kat etti. Övünçle ifade ediyorum ki 150 bin akademisyen var üniversitelerimizde. Bu müthiş bir zenginliktir. Şehirle, sanayiyle ve ticarette koordineli bir şekilde ilerlememize devam edeceğiz.” sözlerinin ardından son yıllarda üniversite ve öğrenci sayılarındaki gelişmeyi aktardı.

Cumhuriyeti, Dünyada İlk 10 Ülke Arasına Girmekle Taçlandıracağız

Ülkemizin 2023 hedeflerini aktaran Şeref Malkoç, “Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni dünyada ilk on ülke arasına girmekle taçlandıracağız. Bizim üniversitelerimiz dünyadaki ilk 100 üniversite arasında yer almalı.  Valilerimiz, siyasetçilerimiz, akademisyenlerimiz ile dünyanın en iyileri arasında yer almalıyız.” diyerek öğrencilerle temasta bulunan yöneticilere büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti.

Gençlerimiz 15 Temmuz’da Adalete Sahip Çıktı

Türkiye’nin olağanüstü bir coğrafyada bulunduğunu belirten Şeref Malkoç, “Bu sebeple güçlü olmak zorundayız. Yoksa bu coğrafyada yaşatmazlar bizi. FETÖ, PKK gibi illegal oluşumlar devleti ele geçirmek, adaleti sekteye uğratmak için ortaya çıktılar. Unuttular ki, bizler 2500 yıllık bir mazisi olan güçlü bir devletiz. Görüş ayrılıkları olsa da milli meseleler söz konusu olduğunda tek vücut olarak Türkiye’den yana olacağız. Gençlerimiz 15 Temmuz’da hukuka, adalete sahip çıkarak bunu en iyi şekilde gösterdi.” dedi.

İnsanın olduğu her yerde zorluklar olduğunu ifade eden Malkoç, “Önemli olan uzlaşmaktır. Barışmasını bilmiyorsanız kavga etmeyin. Yolunuz ve zihniniz açık olsun.” sözleriyle öğrencilere seslenerek konuşmasına son verdi.

Program, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a hediye takdimi ile sona erdi.

 

 

 


Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Konferansa katıldı : Google'da Ara
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Konferansa katıldı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        AYDIN

  MİLLET İTTİFAKI KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI


         Millet İttifakı’nın Aydın koordinasyon toplantısı Şükran Güngör Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda yeni yasama yılında Ayd

  EFELER DE HÜSNÜ ELBİR GÜVEN


         AK Parti Efeler İlçe 3. Olağan Kongresi Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. AK Parti Aydın Efeler 3. Olağan İlçe Kon

 
Aydın Hava Durumu

Cuma Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 31°C 20°C

Cumartesi Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 34°C 19°C

Pazar Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 30°C 20°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 38 √ Toplam : 126 - Başarı Buluyorum.
% 38 √ Toplam : 126 - Başarısız Buluyorum.
% 25 √ Toplam : 82 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim